PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Planou nad Lužnicí ovládl hokej. Winter Classic Hockey Days přinesly podívanou i zábavu

Planou nad Lužnicí ovládl hokej. Winter Classic Hockey Days přinesly podívanou i zábavu

Čtvrtek, 17.02.2022 / fotoreport + článek

 

V Plané nad Lužnicí se na venkovním kluzišti konal o posledním lednovém víkendu první ročník hokejového turnaje Winter Classic Hockey Days. Třídenního klání, které zdobila skvělá organizace, radost ze hry, vizuální show a napínavé zápasy, se zúčastnily týmy hobby hráčů, profíků i dětí z celé republiky. V hobby kategorii se zadařilo domácímu týmu Plané nad Lužnicí, v dětském minihokeji pak zlato brala Dukla Jihlava. 

Fotoreport v galerii níže, kompletní fotoalbum na Facebooku Kulturne.com

"Když jsem byl malý, jezdívali jsme po různých turnajích. Bylo jich hodně a nějak tak splývaly. Ze vzpomínek na ně moc nezbylo, protože chyběla nějaká přidaná hodnota. Tady jsme se snažili, aby si děti odnesly nejen skvělý pocit ze hry, ale právě zážitky. S průběhem turnaje jsme zatím spokojení a jsme rádi, že si to všichni užívají. Zatím nemůžeme potvrdit, zda turnaj příští rok uspořádáme zas, ale po letošních zkušenostech bychom určitě rádi tradici hokejových dnů v Plané udrželi," vysvětlil jeden z pořadatelů Tomáš Pejša.

Jedním z vrcholů turnaje bylo exhibiční utkání Old Boys České Budějovice proti domácímu týmu Lužnice Hockey Guys. Po lítém boji domácí nakonec zvítězili 14:11. "Byl to krásný zápas. Old boys to stále mají v ruce. Když mi ji tam vyslal zápěstím, střela měla kolem 100 kilometrů v hodině a já to lovil. Ke konci už jsem toho měl plný kecky," přiznal plánský gólman David Valerián.

A nadšení byli i diváci, kteří vydrželi fandit i za nepříznivého počasí. "Takového turnaje jsme se ještě neúčastnili, pro ty děti je to velká paráda, zejména v této době, kdy pořádání takových akcí je sporadické," hodnotil jeden z diváků. Hokejové zápasy o přestávkách protknuly dovednostní hry i benefice. Při ní pořadatelé předali šek v hodnotě 10 238 korun plánské rodačce Adéle Eidelpesové, která peníze využije na ozdravný pobyt po mozkové obrně.
Foto a text: David Peltán

Výsledky Hobby turnaje:
1. HC Planá nad Lužnicí
2. HC Brkouni
3. HC Hegrák
4. CS CARGO
5. HC LAUFEN Bechyně

Výsledky mini hokeje:
1. Dukla Jihlava
2. Mountfield Hradec Králové
3. Spartak Soběslav


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


autíčko, kam se podíváš

Výstava / sběratelská výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.06.2022 - 15.09.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

autíčko, kam se podíváš

Výstava / sběratelská výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.06.2022 - 15.09.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Michal Horák

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
30.06.2022 od 20:00 hod.