PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Polévka pomůže Beatce chodit. Lidé si pochutnali na tradici i exotice

Polévka pomůže Beatce chodit. Lidé si pochutnali na tradici i exotice

Středa, 22.12.2021 / fotoreport + článek

 

Parta dobrovolnic a dobrovolníků v čele s Lenkou Želivskou, Petrou Jamrichovou, Petrou Kovandovou a Simonou Nevšímalovou uspořádala šestý ročník benefiční gurmánské akce Polévka, která pomáhá. Letos mohli návštěvníci ochutnat například polévku gulášovou, hovězí vývar, pikantní mrkvový krém, boršč, dýňovku, zelňačku, kulajdu i pohádkovou sekyrkovou, vánoční rybí z kapra a exotický čočkový dhal. Na polévky se stála mnohdy fronta a už zkraje byly některé vyprodané. Jedlíci zakoupením polévky podpořili čtyřletou Beatku, která má dětskou mozkovou obrnu a její pravá část těla nefunguje tak, jak by měla. Vybralo se nakonec 97 tisíc korun z potřebných 140 tisíc.  

"Z výsledku jsem nadšená. Jsem moc ráda, že jsem si mohla vzít na sebe zástěru a sama přiložit ruku k dílu. Byli jsme sice všichni vymrzlí až na kost, ale ta podpora lidí, kteří přišli, a že se téměř vše prodalo, to bylo proste užasné! Nabilo mě to tak, že jsem skoro celou noc ani spát nemohla," sdělila dojatá maminka Beatky Veronika Vacková. 
 
Za peníze by chtěla zakoupit elektrostimulační přístroj Walk Aide, který Beatce pomůže zvedat špičku, což sama nedokáže, takže chodí nesprávným způsobem, často zakopává a ze schodů vláčí nohu po nártu. "Zdá se, že se na přístroj vybere, to je pro nás velká pomoc. Všem moc děkujeme," podotýká Veronika Vacková, která se chce opět příští rok k akci coby dobrovolnice připojit. 

Zájemci mohou stále přispívat, a to na transparentní účet nebo zakoupením virtuálni porce polévky na webu www.polevkakterapomaha.cz. Do 22. prosince ve středu a v neděli pak mohou polévky lidé ochutnat v obchodě Můj Kopeček v Táboře. Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


housle jako malované

Výstava / výstava obrazů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.11.2023 - 25.01.2024 od 15:08 hod.
vícedenní akce

 

Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Ztratit se v lese

Ostatní / setkání / beseda
Divadlo Oskara Nedbala
30.11.2023 od 19:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.