PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo krátí čas čekání na Ježíška bohatým programem

Jihočeské divadlo krátí čas čekání na Ježíška bohatým programem

Pátek, 10.12.2021 / článek

 

Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích nabízí v prosinci mnoho příležitostí pro zastavení a prožití skutečně klidného předvánočního času. Do prvního adventního víkendu vkročilo Malé divadlo s premiérou vánočního příběhu Gloria aneb Docela malé klanění docela malému jezulátku v režii Jiřího Jelínka.

Představení, ve kterém hudba tiše hraje, loutky se ladně pohybují, jehličí voní. A po kterém si řeknete: "Kolikrát se ještě vyspím, než přijde Ježíšek?". Nejbližší reprízy jsou 16. a 17. prosince od 10 hodin.

Těsně před Mikulášem soubory opery a Malého divadla představily na Studiové scéně Na Půdě unikátní projekt Mimi opera. Pro kojence, batolata i jejich větší sourozence společně s jejich rodiči otevřeme nebývalou hrací plochu, kde herci, zpěváci a muzikanti vytvoří společně s hudbou Lukáše Sommera jednu velkou operu. Mimi operu můžete vidět v sobotu 11. prosince od 10 hodin a 18. prosince od 14 hodin.

Součástí adventního času jsou v Jihočeském divadle tradiční vánoční koncerty opery. Tentokrát k oblíbené Rybově České mši vánoční ve světové premiéře zazní oratorium pro sóla, sbor a orchestr Mít v sobě hvězdu skladatele Mikoláše Troupa a básníka Ondřeje Fibicha. Hudba bude znít katedrálou sv. Mikuláše v Českých Budějovicích 21. a 26. prosince od 19.30 hodin.

Novinkou je v letošním adventu nedělní program. Diváci si budou mít možnost o třech adventních nedělích vybrat z pět inscenací všech čtyř souborů Jihočeského divadla. První neděli uvedlo divadlo slavný klasický balet Šípková Růženka v DK Metropol a zároveň poutavou inscenaci Café Groll v budově Jihočeského divadla.

Třetí adventní neděle 12. prosince od 18 hodin přinese na Studiové scéně Na Půdě divácky atraktivní dramatizaci knihy Dobrý proti severáku s okouzlující hereckou dvojicí Helenou Dvořákovou a Pavlem Oubramem. Dobrá proti nudě bude kouzelná opera B. Brittena Kominíček, kterou v tento den od 17 hodin nadělí divadlo dětem.

Poslední z hracích nedělí je věnována výhradně dětem. Malé divadlo jim hrou Gloria aneb Docela malé klanění malému jezulátku ukrátí čas při čekání na Ježíška.

Pro velký loňský úspěch všechny soubory Jihočeského divadla připravily i letos online adventní kalendář. Překvapením bude neobvyklá podoba diváckého hitu Dobrý proti severáku. Tentokrát jej budeme moci v činoherním adventním kalendáři poslouchat jako seriál. Že je možné provádět baletní trénink i na vánoční písně a koledy, o tom diváky přesvědčí tanečníci souboru baletu JD. 

Malé divadlo své oblíbené Vánoce pro Kočku letos obohatí o tištěné Adventní vystřihovánky Malého divadla, které lze koupit na pokladně Jihočeského i Malého divadla. Operní soubor každý den zahraje z různých míst a z různé nadmořské výšky. Skladatel Mikoláš Troup tentokrát upravil renesanční písňovou a instrumentální hudbu přímo pro členy opery JD i pro dětský pěvecký sbor Jitřenka.

Foto: Petr Zikmund


Autor: -i, David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.