PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival oznámil první jména. Arctic Monkeys, Dua Lipa, Kings of Leon, kdo další?

Sziget festival oznámil první jména. Arctic Monkeys, Dua Lipa, Kings of Leon, kdo další?

Středa, 24.11.2021 / článek

 

Jeden z největších festivalů v Evropě, budapešťský Sziget festival, ohlásil první jména. Ostrov v centru maďarské metropole navštíví od 10. do 15. srpna  hvězdy, jako jsou Dua Lipa, Arctic Monkeys, Kings of Leon, Lewis Capaldi, Bastille, Jon Hopkins, Stromae, Sigrid, slowthai, Woodkid, Little Simz, Caribou, Princess Nokia, Yung Lean, Alan Walker, FKJ, Jungle, Honey Dijon a mnoho dalších. Předprodej zvýhodněných vstupenek již začal.

Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd. Arctic Monkeys, Dua Lipa a Kings Of Leon jsou prvními headlinery, kteří se představí na příštím ročníku Szigetu. V první vlně pořadatelé přidávají do programu festivalu konaného na Ostrově svobody v centru Budapešti řadu světově známých a nastupujících hudebníků, rapperku Little Simz, skotského písničkáře Lewise Capaldiho, skandinávský klenot sad-boy rapu Yung Leana či ověřené Bastille, Caribou a Woodkid. Seznam potvrzených intepretů najdete na konci článku.

Sziget festival však není jen o hudbě - je o prožitcích. Najdete na něm nespočet skvělých divadel, besed, sportovních a relaxačních zážitků.
 
Kromě celofestivalových permanentek jsou nyní v prodeji také varianty pro třídenní návštěvu festivalu a řada ubytovacích možností. Více informací najdete na szigetfestival.com. První vlna vstupenek je již nyní v prodeji od 195 €. Více informací o vstupenkách najdete ZDE.

Potvrzený LINE-UP

ARCTIC MONKEYS
DUA LIPA
KINGS OF LEON


LEWIS CAPALDI
STROMAE
BASTILLE
ALAN WALKER
CARIBOU
WOODKID
FKJ
JUNGLE
JON HOPKINS
SIGRID
SLOWTHAI
RONNIE FLEX & THE FAM
RILÈS
PRINCESS NOKIA
YUNG LEAN
LITTLE SIMZ
BEABADOOBEE
CLUTCH
FONTAINES D.C.
YVES TUMOR &AND ITS BAND
INHALER
BADBADNOTGOOD
SEVDALIZA
HONEY DIJON
BOB MOSES (club set)
FLOATING POINTS
NGHTMRE
ALICE MERTON
LOLA MARSH
JADE BIRD
VIAGRA BOYS
ICEAGE
BLACK HONEY
GIANT ROOKS
TOKIMONSTA
APASHE
TSHA
JOHN TALABOT
TAAHLIAH

O Szigetu:

Během let se na Szigetu představily největší jména hudebního světa včetně takových hvězd jako David Bowie, Oasis, Post Malone, Florence + the Machine, Radiohead, Foo Fighters, James Blake, Ed Sheeran, Kendrick Lamar a spousta dalších.

Festival Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je přivést během šesti dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů! Sziget však není jen o hudebních zážitcích: je o lásce, umění a svobodě ve všech možných formách!

Je to hudební a kulturní festival, který návštěvníkům nabízí jedinečné léto plné koncertů, uměleckých programů, představení, besed a mnoho dalšího. Protože Sziget v maďarštině znamená „ostrov “, samotný festival Sziget se nachází na nádherném ostrově Óbuda v srdci maďarské Budapešti. Leží v blízkosti centra města a dává návštěvníkům festivalu možnost prozkoumat Budapešť kdykoli během návštěvy Szigetu. Jeho cílem je oslava diverzity sbližováním lidí ze všech koutů světa a vytvářením prostoru pro svobodné vyjádření, kde mohou návštěvníci zažít únik z každodennosti. Život na festivalu nezastavuje.

Koncerty a hudební vystoupení běží každý den od časného odpoledne a trvají až do úsvitu. Sziget si však můžete užít i jinak než na koncertě. Ať už navštívíte některou z besed a přednášek, zhlédnete některé z divadelních představení nebo se rozhodnete si zasportovat či jen odpočinout na pláži, vyžití na Szigetu najdete vždy. 

Kulturne.com je dlouholetým mediálním partnerem festivalu.Fotografie


Autor: David Peltán, -i-