PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Špejchar v Měšicích probouzely cyklistické závody i kultura

Špejchar v Měšicích probouzely cyklistické závody i kultura

Pondělí, 18.10.2021 / fotoreport + článek

 

V sobotu 9. října ožila budova bývalého špýcharu v Měšicích, příměstské části Tábora. Zrenovované třísetleté prostory nabídly po celý den návštěvníkům nespočet akcí - Kristýna Dopitová, Vanda Ličková, Václav Veřtát a Knedlo zelo wear připravili nejen pro děti tvořivé dílny, Muzeum fotografie Šechtl a Voseček nabídlo výstavu historických fotek doplněnou o dobové fotky místa od obyvatel, došlo na promítání filmu King Skate i koncert kapely Kalle. Odpoledne pak organizátoři odhalili sochu, kterou ze dřeva vyřezal restaurátor Václav Veřtát. Dopoledne bylo pěkně živo, když se konaly nohejbalové zápasy a zejména pak první ročník dětských cyklistických závodů.   

Nadšené jezdce přilákalo do Sportovního areálu za Špejcharem příznivé počasí, což se odrazilo také na hojné účasti. V pěti kategoriích se představilo dohromady více než 100 nadšených cyklistů.

V kategorii odrážedel si odnesli poháry Matyáš Pospíšil a Klaudie Marešová, v kategorii kol do 4 let Michal Smetana a Nina Simonová, kategorii 5-6 let zvítězil Adam Zelinka a Veronika Zákostelecká, kategorii 7-8 let Matyáš Smrčka, Natálie Smrčková, a v poslední kategorii 9-12 let si na stupínek vítězů vystoupali Tobiáš Zavadil a Ellen Farová.

Pořádání závodů se ujala parta tatínků, která si vzala za úkol přiblížit atmosféru závodů i dětem, jež se cyklistice nevěnují, a mohly si tak poměřit své síly na okruhu se závodníky z týmu jako je Čez nebo Cycling Academy Tábor.

Akce Špejchar ožívá měla i benefiční charakter, výtěžek dvanáct tisíc korun byl věnovaný na podporu Domácího Hospicu Jordán. 12025 korun


Fotografie


Autor: David Peltán, Pavla Sejková