PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sladovna hlásí vydařenou letní sezonu, výpadek ale zatím nedohnala a chystá novinky

Sladovna hlásí vydařenou letní sezonu, výpadek ale zatím nedohnala a chystá novinky

Pondělí, 11.10.2021 / článek

 

S očekáváním a nadějí vstupovala písecká dětská galerie Sladovna do letní sezony 2021. Od poloviny května, kdy to umožňovala uvolňující se opatření proti šíření coronavirové pandemie, otevřela brány návštěvníkům. Do plného provozu se však dostala až začátkem velkých školních prázdnin.

Červenec a srpen jsou pravidelně nejexponovanější měsíce. A bylo tomu tak i tentokrát. Pro zážitky si do nově otevřených výstav Voda mne napadá a Animárium, oblíbeného Mraveniště, Hnízda ilustrace či Pilařiště pro nejmenší přišlo přes 18 tisíc návštěvníků, což je třetí nejvyšší počet v historii organizace. Co se kolonky příjmů týče, utržila největší dětská galerie v České republice jeden a čtvrt milionu korun. „Jsme rádi, že letní sezona mohla proběhnout téměř bez omezení. Ale kromě všeobecně povinných respirátorů a desinfekce jsme řešili ještě maximální povolenou kapacitu sálů, což celkovou návštěvnost negativně ovlivňovalo,“ říká manažer provozu Petr Brůha.

I přes vydařené léto Sladovna zatím stále dohání výsledky z předchozích let. „Na vině je ztracené první pololetí, kdy jsme byli prakticky bez příjmů,“ potvrzuje ředitel Sladovny Adam Langer a dodává: „Na prázdniny si nemůžeme stěžovat a musíme návštěvníkům poděkovat za přízeň. Pokud se však podívám na dosavadní průběh roku 2021 celkově, jde o zdaleka návštěvnicky i příjmově nejhorší období za poslední pět let.“

Ve Sladovně nyní doufají, že budou moci přivítat školní skupiny a rodiny s dětmi také na podzim. „Podzim je pro nás v letošním roce zvlášť důležitý. Přišli jsme o jarní prázdniny i školní výlety před létem. Sledujeme vývoj situace a doufáme, že zůstaneme otevření,“ vyhlíží následující měsíce Adam Langer.

Venkovní varianty programu

Jedním z částečných řešení podobných situací je program, který nebude nutně spjatý s budovou galerie. Také proto ve Sladovně pro účely festivalu Pískoviště vznikla venkovní bojovka Šifra mistra Jana, jíž si vyzkoušelo už téměř 800 řešitelů. „V době pandemie jsme se podíleli na vzniku on-line workshopu Jak zní svět, snažíme se některé z našich výstav adaptovat na výjezdní variantu a připravujeme také speciální programy, se kterými můžeme přijet do škol či na festivaly,“ vysvětluje Langer.

„Dále rozšiřujeme program Animária - animačního studia, které se stalo hitem letní sezony. Připravujeme možnost pronajmout si plně vybavený animační stůl a s podporou lektora zde pracovat třeba na vlastním filmu. Chystáme též pohybové dílny, podílíme se na přípravách mezinárodní konference Hands On! a mnoho dalšího,” dodává ředitel Sladovny.

Galerie Sladovna návštěvníkům aktuálně nabízí všechny výstavy, které byly součástí letního programu – včetně venkovní bojovky. Zároveň se intenzivně začíná připravovat laboratoř s tématem Jan Amos Komenský, která bude v průběhu příštího roku přetavena v plnohodnotnou výstavu.


Fotografie


Autor: -i-, dap

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco