PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí vrcholí

Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí vrcholí

Neděle, 26.09.2021 / článek

 

Od 24. do 28. září se konají v Plané nad Lužnicí tradiční Svatováclavské slavnosti. Program zahájila v pátek vernisáž mezinárodního malířského Art Sympozia na plánské a divadelní představení Dalskabáty v podání souboru J. K. Tyla z Kardašovy Řečice. Na sobotu byly pro děti připraveny dětské rybářské závody, pro milovníky starých aut sraz veteránů - Křížem krážem kolem Plané, pro sportovce turnaj ve volejbalu - Plánská smeč a od pro fanoušky moravské hudby Moravský večer, který se konal při příležitosti desátého výročí podpisu partnerské smlouvy s městem Hluk. V neděli 26. září se koná hlavní událost celých Svatováclavských slavností. Od městského úřadu se vydá ve 13 hodin kostýmovaný průvod v čele se sv. Václavem na koni do zámeckého parku na Strkově.

Tam se odehraje zahájení slavností, vystoupí hudební skupiny Šlapeto,  Slovani a FS Okluky, nebude chybět ani historický program, o který se postarají historické skupiny SŠ Táborští kupci, Aurum a kapela Ergo. K vidění bude i rytířský turnaj na koních Divadla Traken a ohňová show.

Během celého odpoledne budou probíhat akce pro děti, řemeslný trhu, návštěvníci budou moci ochutnat tradiční občerstvení včetně burčáku i medoviny.

Svatováclavské slavnosti končí v úterý 28. září programem v kostele sv. Václava, kde se bude konat od 10.30 hodin Slavnostní mše a od 17 hodin Svatováclavský koncert s plánskou Harmonií a Salonním orchestrem Planá nad Lužnicí.


Fotografie


Autor: David Peltán, -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Deskovky s Michalem na Pražském Sídlišti

Pro děti / deskové hry v knihovně
pobočka knihovny Pražské Sídliště, Zborovská 2696, 390 03 Tábor
12.06.2024 od 15:30 hod.

 

novinky pro řidiče

Ostatní / setkání / přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
12.06.2024 od 10:00 hod.

 

Zachráníš mě? - Sportovní odpoledne se sestřičkami

Pro děti / a dospělé - soutěže - hry - opékání
Zahrada Střední zdravotnické školy
12.06.2024 od 15:30 hod.