PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí vrcholí

Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí vrcholí

Neděle, 26.09.2021 / článek

 

Od 24. do 28. září se konají v Plané nad Lužnicí tradiční Svatováclavské slavnosti. Program zahájila v pátek vernisáž mezinárodního malířského Art Sympozia na plánské a divadelní představení Dalskabáty v podání souboru J. K. Tyla z Kardašovy Řečice. Na sobotu byly pro děti připraveny dětské rybářské závody, pro milovníky starých aut sraz veteránů - Křížem krážem kolem Plané, pro sportovce turnaj ve volejbalu - Plánská smeč a od pro fanoušky moravské hudby Moravský večer, který se konal při příležitosti desátého výročí podpisu partnerské smlouvy s městem Hluk. V neděli 26. září se koná hlavní událost celých Svatováclavských slavností. Od městského úřadu se vydá ve 13 hodin kostýmovaný průvod v čele se sv. Václavem na koni do zámeckého parku na Strkově.

Tam se odehraje zahájení slavností, vystoupí hudební skupiny Šlapeto,  Slovani a FS Okluky, nebude chybět ani historický program, o který se postarají historické skupiny SŠ Táborští kupci, Aurum a kapela Ergo. K vidění bude i rytířský turnaj na koních Divadla Traken a ohňová show.

Během celého odpoledne budou probíhat akce pro děti, řemeslný trhu, návštěvníci budou moci ochutnat tradiční občerstvení včetně burčáku i medoviny.

Svatováclavské slavnosti končí v úterý 28. září programem v kostele sv. Václava, kde se bude konat od 10.30 hodin Slavnostní mše a od 17 hodin Svatováclavský koncert s plánskou Harmonií a Salonním orchestrem Planá nad Lužnicí.


Fotografie


Autor: David Peltán, -i-

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco