PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Do temných hudebních vod vezme Dana Schechter ze Swans v tetovacím studiu

Do temných hudebních vod vezme Dana Schechter ze Swans v tetovacím studiu

Pátek, 24.09.2021 / článek

 

Hudebnice Dana Schechter (Swans, ex - Bee And Flower, Angels of Light, Botanica, Arabrot) zahraje solo set v Táboře. Jako Insect Ark vystoupí v sobotu 25. září od 20 hodin v protostoru tetovacího studia Hatumoa Tattoo Studio v Pražské ulici. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvé EP Future Fossils, které je popisováno jako "temné království hypnotických zvuků".

Pečlivý průzkum těch nejspodnějších, a také řádně kalných hudebních vod. Taková je každá další deska projektu Insect Ark, který nastartovala Dana Schechter v roce 2011 po rozpadu kapely Bee and Flower.

„Celý život jsem strávila v kapelách, ale vždycky jsem chtěla zkusit hrát sama,“ říkala Dana Schechter v začátcích Insect Ark, ke kterým se teď vrací.
„Když se naskytla příležitost hrát jako Insect Ark, neváhala jsem. Být sama na pódiu je osvobuzující, ale když nastanou problémy, nemám se o koho opřít,“ dodává.

Poslední dvě desky projektu - Marrow Hymns a The Vanishing vyšly ovšem na labelu Profound Lore jako duo. Dana ke své charakteristicky znějící baskytaře přibrala ještě bubeníka. Na krátkém zářijovém turné k Future Fossils, které příváží do ČR, se k tomuto konceptu vrací.

Z Insect Ark s šíří temné vibrace. Cáry zneklidňujících zvuků, které se líně převalují přes jednotlivé skladby, jsou spojeny pevnou rytmickou strukturou z chladně znějících bicích a nekompromisních basových linek. Zpěvu netřeba, slova i hlas jsou zbytečné – všechno řekne tíživá atmosféra. „Zvuk Insect Ark vychází přímo ze mě a snažím se ho upravovat co nejméně. Zjistila jsem, že nepotřebuju ani zpívat, hudba se o sebe postará sama,“ vysvětluje.

Kromě sólového projektu je Dana Schechter členkou aktuální sestavy Swans, s Michaelem Girou hrála už i v Angels Of Light. Kromě Bee and Flower (jejichž debut vyšel na Neurot Records) ale spolupracovala i s Wrekmeister Harmonies, Arabrot, Botanica, Gnod, American Musicc Club, Oranssi Pazuzu, Locrian a mnoha dalšími.


Autor: David Peltán, -i-