PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


První ročník akce Porta Aperta zavede na jihu Čech do včelařství i rodinné farmy

První ročník akce Porta Aperta zavede na jihu Čech do včelařství i rodinné farmy

Čtvrtek, 23.09.2021 / článek

 

V sobotu 25. září pořádá Asociace regionálních značek první celostátní den otevřených dílen, farem a výroben. Akce Porta Aperta otevře brány téměř šedesáti řemeslných dílen, zemědělských farem a výroben potravin či nápojů, které spojuje to, že v nich vyráběné produkty byly oceněny některou z regionálních značek kvality. Událost se koná také na jihu Čech. 

Vedle jedinečné možnosti poznat, kde a jak certifikované produkty vznikají, a setkat se s jejich tvůrci, bude na řadě míst možné vlastnoručně si vyzkoušet výrobu a podle charakteru produkce budou připravené i ochutnávky či doprovodné aktivity pro děti i dospělé.

V oblasti Toulava, která se rozpíná na území Jihočeského a Středočekého kraje, můžete navštívit například:

Včelařství Romana Punčochářová (Nádražní 222, 391 75 Malšice) – otevřeno po celý den

Ve včelařství Romany Punčochářové se seznámíte nejen s životem včel a medem, ale dozvíte se i o tom, jak se vyrábějí svíčky ze včelího vosku, a budete si to moci i sami vyzkoušet. Připravené budou také dílničky pro děti, ochutnávka, seznámení s apiterapií s možností vyzkoušení si ležení na úlech a budete si moci samozřejmě koupit i něco na památku.
www.vcelikralovna.cz, tel. 603 523 103, FB @Včelí královna

Farma U Čechů (Běleč 11, 391 43 Mladá Vožice) – 10:00 - 15:00

Malá rodinná farma, která se zabývá prodejem kvalitního hovězího masa a mléka z vlastního chovu. Čeká na vás prohlídka farmy s výkladem a můžete si tady hovězí maso hned i koupit – nejlépe si ho předem objednejte, abyste měli jistotu, že tu bude k dispozici konkrétní druh masa: farmaucechu.cz/jak-na-objednavku. O tom, že navštívíte naši farmu, nám můžete dát vědět přihlášením se do události na facebooku, ať víme, na koho se můžeme těšit.
www.farmaucechu.cz, tel. 731 014 528, FB @Farma u Čechů , IG @farma_u_cechu

Mapu a seznam míst, která bude možné v rámci prvního ročníku Porty Aperty navštívit, spolu s popisem nabídky a odkazy na další informace najdete na www.porta-aperta.cz. Změny programu nejsou vyloučeny.

Akci pořádá Asociace regionálních značek, která už patnáct let zviditelňuje kvalitní regionální výrobky, služby a zážitky. Aktuálně sdružuje 29 regionů po celé České republice, v nichž je certifikováno přes tisíc kvalitních místních produktů. Certifikát regionální značky garantuje místní původ a kvalitu řemeslného výrobku či potravin a přírodních produktů, služeb v cestovním ruchu, příp. zážitků. V Toulavě je to označení „TOULAVA regionální produkt".

Foto: Dana Stefacková


Autor: -i-

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco