PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborská setkání slavila třicítku. I přes omezení si je lidi užili

Táborská setkání slavila třicítku. I přes omezení si je lidi užili

Pondělí, 20.09.2021 / fotoreport + článek

 

Městská slavnost, festival Táborská setkání, slavila o víkendu jubilejní 30. výročí od svého vzniku. Program podobně jako loni postihla protikoronavirová opatření, a tak se "Táborky" konaly například bez oblíbených kostýmovaných průvodů. Přesto si návštěvníci užili celovíkendový program plný menších i velkých koncertů, her, divadelních představení, šermířských vystoupení i besed a prohlídek. Nechyběl ani ohňostroj či ohňová show.

FOTKY NÍŽE V GALERII

V pátek diváci zhlédli táborský symfonický orchestr Bolech s táborskými rockovými hudebníky a pěveckými sbory, tentokrát pod taktovkou tureckého dirigenta a hudebníka Erena Başbuğa, který zahrál inovovanou verzi husitského chorálu Ktož jsú boží bojovníci. Taneční skupina Coda pak sehrála taneční vystoupení, které připomnělo historii města. Diváky následně nadchla ohňová show. Tou dobou už v lesoparku pintovka řádila Znouzectnost, kterou jsme tímto propásli. Následnou zoopunkovou skupinu Peshata však v galerii najdete. Party to byla velká. Program uzavíral jako vždy skvělý Jiří Pavlica s Hradišťanem.    

Sobotní program "Táborek" začal už dopoledne. Návštěvníci mohli vidět výstavu hasičské techniky, bikeovou show, šermířská vystoupení skupinu Aurum, či si projít středověký řemeslný trh, uličku neřesti, středověký špitál. Děti potěšily hry a divadélka. Milovníci vína si došli pro pohárek na Velkou ochutnávku vín pořádanou Táborským festivalem vína. 

Hudebně návštěvníky oblažovala Aneta Langerová, Dasha, Tarapaca Jazz, jam session, Vzpomínka na Ivana Smažíkova a jednoznačným vrcholem byl, kromě ohňostroje, koncert kapely Flamengo reunion session. Kdo čekal rozevláté španělské tanečníky a tanečnice či rytmy této hudby, byl dost překvapený. Česká rocková legenda byla vzkříšena a mnohým padaly brady dolu nad skvělými výkony předních českých hudebníků.  

Nedělní pohodové odpoledne v zahradě Střelnice pak zařídil výtečný Vladimír Merta s kapelou a ostudu si rozhodně neutrhly mladé naděje české hudby - domácí orchestr Svišti v orchestřišti. Ba naopak. Zasloužený bouřlivý aplaus naplněné zahrady, nechť jim je nejen odměnou, ale i inspirací a povzbuzením v hudbě pokračovat. 

JEŠTĚ VÍCE FOTEK NAJDETE NA FACEBOOKU ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán