PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Tabook podesáté rozzářil Tábor. Snad ne naposledy

Festival Tabook podesáté rozzářil Tábor. Snad ne naposledy

Čtvrtek, 16.09.2021 / fotoreport

 

O prvním zářijovém víkendu se uskutečnil jubilejní, desátý ročník Mezinárodního festivalu malých nakladatelů, Tabook. Knihy, čtení, besedy, výstavy, koncerty, výtvarné a rukodělné dílny i divadélka zaplnily historické centrum Tábora. Navštívili jsme páteční program - knižní trh, Terezii Palkovou, Ladislava Čumbu, Trio Carlos Manouche, Romano špekulantos se skvělou Evou Danišovou, Květoslavou Podhradskou a Pavlínou Matiovou s Romanem Zorbou Horváthem i koncerty Laurent Barber a Fvck_Kvlt. 

Proslýchá se, že desátý ročník je tečkou za existencí jedinečného festivalu, který po ty roky osvěžoval kulturu nejen na jihočeském "písečku". Věříme, doufáme, že tomu tak nebude, že pořadatelé i přes tyto těžké měsíce, roky, najdou síly a že se Tabook další roky vrátí v plné parádě. Slovy moudrého Yody z kultovních Star Wars: "Ať vás provází síla!"  


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023

 

Divadlo B: Vánoční pohádka

Pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
02.12.2023 od 16:00 hod.

 

Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce