PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Tabook podesáté rozzářil Tábor. Snad ne naposledy

Festival Tabook podesáté rozzářil Tábor. Snad ne naposledy

Čtvrtek, 16.09.2021 / fotoreport

 

O prvním zářijovém víkendu se uskutečnil jubilejní, desátý ročník Mezinárodního festivalu malých nakladatelů, Tabook. Knihy, čtení, besedy, výstavy, koncerty, výtvarné a rukodělné dílny i divadélka zaplnily historické centrum Tábora. Navštívili jsme páteční program - knižní trh, Terezii Palkovou, Ladislava Čumbu, Trio Carlos Manouche, Romano špekulantos se skvělou Evou Danišovou, Květoslavou Podhradskou a Pavlínou Matiovou s Romanem Zorbou Horváthem i koncerty Laurent Barber a Fvck_Kvlt. 

Proslýchá se, že desátý ročník je tečkou za existencí jedinečného festivalu, který po ty roky osvěžoval kulturu nejen na jihočeském "písečku". Věříme, doufáme, že tomu tak nebude, že pořadatelé i přes tyto těžké měsíce, roky, najdou síly a že se Tabook další roky vrátí v plné parádě. Slovy moudrého Yody z kultovních Star Wars: "Ať vás provází síla!"  


Fotografie


Autor: David Peltán


Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Související články