PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Velká zvířata obsadila Lužnici. Na Benešově mlýně překvapila svatbu

Velká zvířata obsadila Lužnici. Na Benešově mlýně překvapila svatbu

Středa, 25.08.2021 / fotoreport + článek

 

Leckoho v sobotu 14. srpna překvapila na řece Lužnici obří zvířátka. V úseku mezi kempem na Soukeníku v Sezimově Ústí a lesní restaurací Harrachovka u Tábora se plavila na velkých nafukovacích plavidlech skupina nadšenců z Radimovic u Želče.

Na Benešově mlýně pak překvapila svatebčany a nechala se s nimi zvěčnit. "Akce vznikla klasicky v hospodě u piva. Kluci jezdili vodu každý rok, ale jak všichni dospěli, měli více práce a starosti kolem rodin. Tak se vymyslelo, že budeme jezdit trasu Soukeník -  Harrachovka na klasických nafukovacích matracích a lehátkách. Pak ale někdo přišel s nafukovacím zvířátkem a bylo... Letos to byl třetí ročník," říká za tým Ondřej Bambula s tím, že plavbu dělají zejména pro radost a legraci. Mezi zvířátky nechyběl plameňák, kachna, ale ani celý koňský kočár se zapřaženým jednorožcem. Povozu pak velel mohutný kuchař Jirka. Plavba nadšencům trvala deset hodin.  


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco