PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vystavuje masožravky na terase

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vystavuje masožravky na terase

Čtvrtek, 12.08.2021 / článek

 

Do neděle 15. srpna ještě mohou návštěvníci Jihočeského muzea v Českých Budějovicích zhlédnout masožravé rostliny. K vidění jsou desítky druhů z různých částí světa, včetně opravdových dravců.

Prodejní výstava v Jihočeském muzeu představuje desítky druhů masožravých rostlin, pocházejících z různých klimatických pásem celého světa. K vidění jsou například láčkovky z tropického deštného lesa jihovýchodní Asie, subtropické rosnatky z Afriky nebo třeba Austrálie. Nechybí ani mrazuvzdorné masožravky, které dokážou bez problémů přežívat české zimy na venkovním stanovišti. Zajímavostí jsou „masožravkářské rarity“, jako například vzácné rostliny rodu Heliamphora či Roridula. Výstava ukazuje rozmanitost důmyslných lapacích mechanismů, které masožravky využívají k polapení kořisti a díky nimž jsou považovány za opravdové rostlinné dravce.

Masožravky ve spolupráci s muzeem vystavuje Markéta Aubrechtová, která se jejich pěstování věnuje více než 18 let. Její sbírka, která zabírá pěstební plochu 312 m2, čítá stovky různých botanických druhů či kříženců těchto rostlin. Jakožto rostlinná fyzioložka uplatňuje Markéta Aubrechtová v praxi veškeré své profesní znalosti tak, aby rostliny co nejvíce prosperovaly a byly v té nejlepší kondici.

Rostliny vystavuje a prodává nejen po celé České republice, pravidelně se účastní i velmi prestižních zahraničních zahrádkářských akcí, například v Drážďanech, Vídni či Budapešti. Rostliny bude možno zakoupit i na této výstavě v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

Otevírací doba je od 9 do 17.30 hodin. Výstava je veřejnosti přístupná včetně všech ostatních výstav a expozic v hlavní budově Jihočeského muzea.

Vstupné je 60 korun. Děti, senioři, studenti a hendikepovaní zaplatí polovinu. Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a 3 děti) je 130 korun. 


Autor: -i, dap -