PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Komedianti v ulicích slaví jubileum. Letos podpoří tuzemskou scénu

Komedianti v ulicích slaví jubileum. Letos podpoří tuzemskou scénu

Pátek, 06.08.2021 / článek

 

 Jubilejní desátý ročník mezinárodního festivalu pouličního divadla Komedianti v ulicích se na Starém městě v Táboře koná od pátku 6. do neděle 8. srpna. Festival opět přinese to nejlepší z domácí tvorby pouličního divadla a nového cirkusu, nebudou chybět ani tradiční koncerty či hravé dílny. Program nabídne přes dvacet vystoupení pro malé i velké diváky.

Letošní ročník festivalu Komedianti v ulicích se organizátoři rozhodli věnovat čistě tuzemské tvorbě. Zejména proto, že pro českou kulturu je v této nelehké době každá podpora velmi cenná. Na Žižkově náměstí vystoupí dva nejvěhlasnější novocirkusové soubory. Cirk La Putyka přiveze představení Kaleidoscope, křiklavou koláž umu a radosti. Losers Cirque Company představí hru Loser(s), která reflektuje fakt, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého jak soukromého tak partnerského života. A přidá se také známý Holektiv s aviatickou show Letkyně.

Žonglérskou oneman show nabídne fenomenální talent Filip Zahradnický. S komediální klaunérií přijedou například duo Břéťa a Čeněk z Divadla Bolka Polívky nebo další dvojice Baumann&Henderson, která je odnoží divadla Continuo. Známí Bratři v tricku nabídnou toaletní pohádku Hra o trůn. A na své si přijdou i nejmenší diváci, pro které zahrají své pohádky například Divadlo LokVar, Studio Damúza nebo Toy Machine.

Nechybí hudba

O pořádnou dávku rytmů z celého světa se postarají večerní koncerty. Kapela Caribe v pátek nabídne kubánskou hudbu a na pódiu spolu s muzikanty vystoupí i tanečnice, která bude diváky učit latinskoamerické tance. V sobotu v podvečer pak pestrou směs hudebních stylů rozehraje Tripleshot Jam, sestavený poněkud netradičně z profesionálních tanečníků, jedním z nich je například známý tanečník Ondřej Vinklát. Hudební program vyvrcholí sobotním večerním koncertem kapely Gipsy Brothers se kterou vystoupí zpěvák David Kraus.

Pro ty, kteří se nechtějí jen dívat, ale také se sami aktivně zapojit jsou připraveny tradiční dílny žonglování nebo divadelního líčení. O zábavu mezi jednotlivými vystoupeními se postarají oblíbení animátoři, tedy mimové, klauni, žongléři či chůdaři.

Festival Komedianti v ulicích pořádaný ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba.

Hlavním pořadatelem je město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague. Uměleckým šéfem a dramaturgem programu je přední český mim Radim Vizváry, držitel ceny Thálie a umělecký šéf Laterny magiky.

Program a další informace najdete na webu ZDE.


Autor: -i, dap-

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco