PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské kapely One spirit a Utíkej pomáhaly malému Adámkovi

Táborské kapely One spirit a Utíkej pomáhaly malému Adámkovi

Středa, 04.08.2021 / fotoreport + článek

 

Po úspěšném loňském benefičním koncertu pro malého hendikepovaného Adámka se členové táborské pop-rockové skupiny One Spirit rozhodli tuto akci zopakovat. Společně s kapelou Utíkej! zahráli na Kozím Hrádku u Sezimova Ústí a výtěžek věnovali tam, kde to bylo nejvíce zapotřebí. Sedmiletý Adámek trpí od narození neurologickým onemocněním a potřebuje, kromě nákladných rehabilitací a ozdravných pobytů, které nehradí pojišťovna, i nepřetržitý dozor a péči.

Adámek je upoutaný na speciální invalidní vozík a rehabilitační kočárek, ve kterých není úplně rád, což rodinu v mnohém omezuje a izoluje. Pravidelné a důkladné rehabilitace pomáhají Adámkovi zpevnit svaly a především končetiny. Díky nim by se mohl jednou i postavit, byť s pomocí. Tyto rehabilitace musí Adámek (http://www.pomozteadamovi.cz/) podstupovat alespoň čtyřikrát ročně, což pro rodinu znamená značné finanční výdaje. A právě na ně věnovaly zmíněné kapely výtěžek celého koncertu. Vybralo se neuvěřitelných 14 000 korun, což rodičům Adámka pomůže zlepšit jeho zdravotní stav. 

„Rodinu znám osobně a vím, že to nemají lehké. Proto mi přijde správné pomoci, pokud to je v našich silách. Moc děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat a přispěli Adámkovi do kasičky. Je skvělé, že vás jeho osud nenechává chladným,“ uvedl zpěvák a zakladatel One Spirit Lukáš Doležal.
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Deskovky s Michalem na Pražském Sídlišti

Pro děti / deskové hry v knihovně
pobočka knihovny Pražské Sídliště, Zborovská 2696, 390 03 Tábor
12.06.2024 od 15:30 hod.

 

novinky pro řidiče

Ostatní / setkání / přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
12.06.2024 od 10:00 hod.

 

Zachráníš mě? - Sportovní odpoledne se sestřičkami

Pro děti / a dospělé - soutěže - hry - opékání
Zahrada Střední zdravotnické školy
12.06.2024 od 15:30 hod.