PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pražské A studio Rubín si jako svou letní scénu vybralo Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Pražské A studio Rubín si jako svou letní scénu vybralo Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Úterý, 27.07.2021 / článek

 

V srpnu odehraje pražské A studio Rubín celkem čtyři představení v táborském Divadle Oskara Nedbala, z toho tři pod širým nebem v divadelní zahradě. Představení začínají vždy ve 20.30 hodin.

Jako první uvede 3. srpna vtipnou inscenaci Hubte trampy, serou v lese o klučičím dospívání, první lásce, ale také o lásce k přírodě a především o trampování a velkém přátelství.

O tom, že šedá zóna se nevyhýbá ani „nejkrásnějšímu období“ v životě ženy, bude vyprávět 8. srpna inscenace Jenom matky vědí, o čem ten život je. Román Jezero české autorky s bulharskými kořeny Bianky Bellové, který byl oceněn jako Kniha roku Magnesia Litera 2017, bude uveden ve stejnojmenné dramatizaci 11. srpna. Poslední z řady letních představení bude 23. srpna temně pulsující inscenace Na konci století ryb, jejíž původní inspirací k autorskému textu byla novela Století ryb Ödöna von Horvátha.

„Upřímně mne těší, že máme možnost v Táboře, městě pro mne neméně srdcovém, uvést naše čtyři srdeční záležitosti, čtyři inscenace, které až na jednu výjimku jsou horkými novinkami. Navíc se jedná o „kusy“, které svou poetikou i tématy nejlépe vystihují to, čím současný Rubín je a čím žije,“ říká k letnímu hostování souboru umělecká šéfka A studia Rubín Dagmar Radová Fričová.

A studio Rubín za svoji více jak padesátiletou existenci získalo v české divadelní kultuře jméno nezaměnitelné scény, která se ve všech svých etapách soustředila především na autorské inscenace a vznik nových divadelních textů.


Autor: -i-

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.