PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výtvarník Teodor Buzu slaví jubileum výstavami. Do jejich konce zbývá pár dní

Výtvarník Teodor Buzu slaví jubileum výstavami. Do jejich konce zbývá pár dní

Úterý, 20.07.2021 / fotoreport

 

Ke svým 60. narozeninám si akademický malíř Teodor Buzu nadělil velkou výstavu Doteky času. Ta se měla konat v roce oslavy, tedy loni, ale kvůli koronavirové situaci byla několikrát přesunuta. Nyní se výtvarník a pedagog dočkal. Výstava tematicky propojuje táborskou Galerii U Radnice s novým výstavním prostorem, Galerií Ambit Husitského muzea Tábor, v bývalém augustiniánském klášteře. Návštěvníci mají ještě do 22. července možnost porovnat starší díla se současnou tvorbou. Dernisáž s autorem se uskuteční 21. července 17 hodin v Galerii U Radnice, kde vystoupí i rakouský hudebník Gerald Seliga.

Kromě obrazů a kreseb zhlédnou grafiky a malby na hedvábí a porcelán. Prostory obou galerií dokonale zapadají do Teodorova záměru. Nejde jen o souznění starších a současných děl. K propojení dochází i mezi různými technikami a formáty. Doteky času působí na návštěvníka stejně jako na umělce. „Co je to obraz? Je to okamžik prožitku v určitém čase. A když si prohlížím jakýkoli svůj obraz, automaticky se dostanu do doby, kdy jsem ho tvořil,“ vysvětluje Teodor Buzu, co se ukrývá pod názvem výstavy. Táborský umělec moldavského původu si kromě dvojité výstavy nadělil i novou monografii.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco