PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výtvarník Teodor Buzu slaví jubileum výstavami. Do jejich konce zbývá pár dní

Výtvarník Teodor Buzu slaví jubileum výstavami. Do jejich konce zbývá pár dní

Úterý, 20.07.2021 / fotoreport

 

Ke svým 60. narozeninám si akademický malíř Teodor Buzu nadělil velkou výstavu Doteky času. Ta se měla konat v roce oslavy, tedy loni, ale kvůli koronavirové situaci byla několikrát přesunuta. Nyní se výtvarník a pedagog dočkal. Výstava tematicky propojuje táborskou Galerii U Radnice s novým výstavním prostorem, Galerií Ambit Husitského muzea Tábor, v bývalém augustiniánském klášteře. Návštěvníci mají ještě do 22. července možnost porovnat starší díla se současnou tvorbou. Dernisáž s autorem se uskuteční 21. července 17 hodin v Galerii U Radnice, kde vystoupí i rakouský hudebník Gerald Seliga.

Kromě obrazů a kreseb zhlédnou grafiky a malby na hedvábí a porcelán. Prostory obou galerií dokonale zapadají do Teodorova záměru. Nejde jen o souznění starších a současných děl. K propojení dochází i mezi různými technikami a formáty. Doteky času působí na návštěvníka stejně jako na umělce. „Co je to obraz? Je to okamžik prožitku v určitém čase. A když si prohlížím jakýkoli svůj obraz, automaticky se dostanu do doby, kdy jsem ho tvořil,“ vysvětluje Teodor Buzu, co se ukrývá pod názvem výstavy. Táborský umělec moldavského původu si kromě dvojité výstavy nadělil i novou monografii.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

 Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Laco Deczi & Celula New York

Hudba / koncert / jazz - fusion
Kamenáč music art pub
19.06.2024 od 19:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
SoStánek
19.06.2024 od 19:00 hod.