PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vodňany opět ožívají kulturou. Do města přijede Cirk La Putyka

Vodňany opět ožívají kulturou. Do města přijede Cirk La Putyka

Pátek, 09.07.2021 / článek

 

Pod vodňanským nebem se v neděli 11. července v 18 hodin předvedou akrobaté z Cirku La Putyka se svou předposlední inscenací Kaleidoscope. Tentokrát však vymění své šapitó za arénu na parkovišti vedle městského kulturního střediska ve Vodňanech, kde předvedou dechberoucí akrobatické kousky. Po novocirkusovém vystoupení zahraje kapela Hodiny.

"Inscenace Kaleidoscope vznikala během první vlny koronavirové pandemie a názorně ukazuje, jak se tradiční potkává s moderním, respektive jak se ostřílení performeři mísí s mladou cirkusovou krví. Inscenace vznikala v karanténě v komařické reziDANCE v jižních Čechách, na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům. Minulý rok měl soubor Cirku La Putyka slavit desáté výročí vzniku velkým projektem, ale namísto toho se ocitli v jednom z nejtěžších, ale také nejvíce tvůrčích období své historie. Avšak místo apatie zúročili všechny své zkušenosti, všechny vzlety a pády, a ty přetavili v nápady," říká ředitel souboru Rosťa Novák.

Velké skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Právě to je inscenace Kaleidoscope.

Kaleidoscopem ale nedělní večer ve Vodňanech nekončí. Od 20 hodin program navazuje koncertem poprockové kapely Hodiny. 

Novinkou, kterou jistě uvítají nejen vodňanští milovníci kultury, ale především veřejnost z končin vzdálených, je on-line předprodej vstupenek. Na obě dvě akce si můžete zakoupit vstupenky přes portál Goout.net z pohodlí domova, nebo osobně přímo v kulturním domě od pondělí do pátku v časech 9:00-10:30 a 14:30-16:00 hodin. Více na www.meksvodnany.cz či https://www.facebook.com/meksvodnany


Fotografie


Autor: -i, dap-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.