PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vodňany opět ožívají kulturou. Do města přijede Cirk La Putyka

Vodňany opět ožívají kulturou. Do města přijede Cirk La Putyka

Pátek, 09.07.2021 / článek

 

Pod vodňanským nebem se v neděli 11. července v 18 hodin předvedou akrobaté z Cirku La Putyka se svou předposlední inscenací Kaleidoscope. Tentokrát však vymění své šapitó za arénu na parkovišti vedle městského kulturního střediska ve Vodňanech, kde předvedou dechberoucí akrobatické kousky. Po novocirkusovém vystoupení zahraje kapela Hodiny.

"Inscenace Kaleidoscope vznikala během první vlny koronavirové pandemie a názorně ukazuje, jak se tradiční potkává s moderním, respektive jak se ostřílení performeři mísí s mladou cirkusovou krví. Inscenace vznikala v karanténě v komařické reziDANCE v jižních Čechách, na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům. Minulý rok měl soubor Cirku La Putyka slavit desáté výročí vzniku velkým projektem, ale namísto toho se ocitli v jednom z nejtěžších, ale také nejvíce tvůrčích období své historie. Avšak místo apatie zúročili všechny své zkušenosti, všechny vzlety a pády, a ty přetavili v nápady," říká ředitel souboru Rosťa Novák.

Velké skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Právě to je inscenace Kaleidoscope.

Kaleidoscopem ale nedělní večer ve Vodňanech nekončí. Od 20 hodin program navazuje koncertem poprockové kapely Hodiny. 

Novinkou, kterou jistě uvítají nejen vodňanští milovníci kultury, ale především veřejnost z končin vzdálených, je on-line předprodej vstupenek. Na obě dvě akce si můžete zakoupit vstupenky přes portál Goout.net z pohodlí domova, nebo osobně přímo v kulturním domě od pondělí do pátku v časech 9:00-10:30 a 14:30-16:00 hodin. Více na www.meksvodnany.cz či https://www.facebook.com/meksvodnany


Fotografie


Autor: -i, dap-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jiří Peňás/Den architektury

Ostatní / setkání / autorské čtení
Kavárna a knihkupectví Jednota
01.10.2022 od 18:00 hod.

 

Den architektury 2022

Ostatní / Architektura
kašna na Žižkově náměstí
01.10.2022 od 14:00 hod.

 

Dětská burza a bleší trh

Pro děti
Dům kultury Milevsko
01.10.2022

 

Den architektury

Festival
Jižní Čechy
01.10.2022 - 02.10.2022 od 09:00 hod.
vícedenní akce