PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína pokračuje. Tajemné sklepy i rozmanitá vína odhalí v červnu

Táborský festival vína pokračuje. Tajemné sklepy i rozmanitá vína odhalí v červnu

Úterý, 01.06.2021 / článek

 

Táborský festival vína pokračuje v programu 13. ročníku. Většina degustací, včetně Putování po historických sklepech Tábora za vínem, se odehraje v červnu. První díl putování zahájí festivalový program v sobotu 5. června. Na začátku července pak přijede herec Jaroslav Dušek s "Dohodami".

"Po nucených pauzách, které způsobila loni i v první polovině letošního roku epidemie koronaviru a nezbytná vládní opatření proti nemoci, se festival vína vrací do hry. Po loňských zkušenostech už jsme měli předem domluvené náhradní termíny na červen a vzhledem k postupnému rozvolňování je tedy budeme moci dodržet," vysvětluje ředitel festivalu Jiří Blafka.

Červnový program zdobí zejména dva oblíbené košty - putování po táborských středověkých sklepech za vínem. První sklepy Starého města Tábora a vína z Moravy i Rakouska mohou zájemci objevit už v sobotu 5. června od 11 do 18 hodin. Na druhém putování, které se uskuteční 19. června ve stejném čase, se představí přední moravské a české vinařky.

"Na obou Putováních milovníci vína, architektury a historie okoštují vína z dvanácti předních vinařství. Za jedno vstupné tak návštěvník ochutná přes 80 vzorků vína, podívá se do nádherných sklepů, dostane pamětní skleničku a taštičku na ni, minerální vodu a vinný katalog a mapu sklepů," láká Jiří Blafka. Dodal, že akce se budou řídit aktuálními protikoronavirovými opatřeními a doporučeními a návštěvníci je musejí respektovat. Vstupenky na otevřené sklepy mohou zájemci zakoupit na webu festivalu vína www.festival-vina.cz. Facebooková událost na Putování po sklepech je ZDE.

V červnovém programu milovníci vína, piva, kávy, gastronomických zážitků i kultury najdou oblíbené dílčí degustace vína, piva, kávy i domácích limonád, workshopy, snoubení vín a pokrmů. Kulturní akce zahájí první červencové dny herec Jaroslav Dušek s Čtyřmi dohodami, Pátou dohodou a Velkou vizitou, na srpen je přesunuté Divadlo Járy Cimrmana s hrou Akt. Další kulturní zážitky stejně jako velká ochutnávka vín byly koronavirem přesunuté na podzim.

"Vstupenky na akce festivalu ještě jsou, ale s rozvolňováním začínají mizet. Kvůli aktualitám doporučujeme bedlivě sledovat program na Facebook a web festivalu, kde ze vstupenky zakoupit," dodal ředitel festivalu Jiří Blafka.


Fotografie


Autor: - i -


Související články

 

 
Kultura dnes


Úplně celá česká historie

Divadlo / rodinné
Otáčivé hlediště Český Krumlov
02.07.2022 od 14:45 hod.

 

Xlll.století

Hudba / koncert / Gothic rock
Zámecká zahrada v Mladé Vožici
02.07.2022 od 20:00 hod.

 

Radimovice pomáhají 2022

Festival
Radimovice u Želče
02.07.2022 - 03.07.2022 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

Valerie Skaláková / fantazie

Výstava / Abstraktní malby
Střelnice spolkový dům (vestibul)
02.07.2022 - 30.09.2022 od 17:00 hod.
vícedenní akce