PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Památník Jana Žižky v Trocnově ožije divadlem pro malé i velké

Památník Jana Žižky v Trocnově ožije divadlem pro malé i velké

Úterý, 25.05.2021 / článek

 

Jihočeské muzeum a Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice zorganizovaly Trocnovské divadelní slavnosti, které se uskuteční od 28. května do 19. září v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova v Trocnově u Borovan. Během celého léta mohou diváci zhlédnout pod širým nebem sedm divadelních představení pro děti i dospělé.

Už v pátek 28. května od 20 hodin mohou diváci vidět hru Světáci o partě fasádníků pracujících v Praze, kteří si chtějí také užít bujarého života velkoměsta. Kdo ale mohl tušit, že natrefí na trojici lehkých žen. Divadelní představení není vhodné pro děti do 15 let. 

V průběhu léta pak budou následovat hry jako O líných strašidlech, Na správné adrese, Princezna Lada, Dívčí válka, Sedm žen na krku a Čarodějnická nevěsta. 

Vstupné na dětská představení bude 50 korun, za představení pro dospělé zaplatíte 120 Kč. Předprodej vstupenek probíhá v Památníku Jana Žižky z Trocnova, recepci historické budovy Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Informačním centru v Borovanech, Kulturním a informačním centru v Trhových Svinech a drogerii U Žaludů v Ledenicích. 

PROGRAM

Pátek 28. 5. od 20:00 hodin - SVĚTÁCI (V. Blažek, Z. Podskalský)
Parta fasádníků pracuje v Praze a chce si také užít bujarého života velkoměsta. kdo ale mohl tušit, že natrefí na trojici lehkých žen. Divadelní představení není vhodné pro děti do 15 let. Režie: Jindřich Šupitar, podle původní režie Jiřího Zajíce.

Sobota 5. 6. od 17:00 hodin - O LÍNÝCH STRAŠIDLECH (V. Čort) 
Pohádka plná písniček o hledání pokladu. Režie: Marie Mašková.

Pátek 18. 6. od 20:00 hodin - NA SPRÁVNÉ ADRESE (M. Camoletti) * 
Co se stane, když se čtyři spolubydlící nazávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny si, bez vědomí ostatních, podají inzerát, se dozvíte v komedii plné vtipných situací a nečekaných záměn z pera jednoho z nejznámějších autorů divadelních komedií M. Camolettiho. Režie: Jaroslava Malinová.

Sobota 26. 6. od 15:00 hodin - PRINCEZNA LADA (B. Němcová)
Princezna Lada je nejen krásná, ale také laskavá a chytrá... Klasická pohádka Boženy Němcové. Režie a úprava textu: Jiří Havlín.

Pátek 23. 7. od 20:00 hodin - DÍVČÍ VÁLKA (F. R. Čech)
Skutečně "objektivní" pohled na úsvit našich dějin podle historika F. R. Čecha. Přemysl, Vlasta a ostatní opět na válečné scéně. Režie: Jan Štěch.

Pátek 20. 8. od 19:30 hodin - SEDM ŽEN NA KRKU (C. Magnier)
Bláznivá komedie ze života malíře aktů. Claude Magnier se směje upřímně a směje se i ničemu. A to se nám líbí. Režie: Jiří Havlín.

Neděle 19. 9. od 15:00 hodin - ČARODĚJNICKÁ NEVĚSTA (J. Malinová)
Pohádka na motivy čarodějnických pohádek. Pojďte se s námi podívat do obydlí tří čarodějnic a na zámek prince Prokopa, kterého si chce vzít za muže čarodějnice Simsala. Veselá pohádka plná písniček o tom, že lež má krátké nohy a že dobré srdce můžeš najít i u čarodějnic. Režie, scénář, píničky: Jaroslava Malinová.

Konání akcí se řídí aktuálními opatřeními Vlády ČR, každý návštěvník (pokud nebude určeno jinak) musí splnit podmínky pro účast na akci - očkování, prodělaná nemoc, testování, ochrana dýchacích cest. Více ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco