PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala pojede v květnu offline. Těšte se na program z balkonu i zahrady

Divadlo Oskara Nedbala pojede v květnu offline. Těšte se na program z balkonu i zahrady

Středa, 05.05.2021 / článek

 

V květnu se táborské Divadlo Oskara Nedbala po čtyřech měsících loučí s online prostředím. Další programy se budou konat na veřejnosti, konkrétně z balkonu starého divadla, na ulici před divadlem a v divadelní zahradě. 

„Jaro je plné radosti a nové naděje. V mých představách jsou to rozkvetlé stromy a ulice zalité sluncem. A hudbou. Ve středu dopoledne, cestou na trh, můžete společně s námi prožít něco krásného. Opravdový koncert. Zatím tedy jen z balkonu divadla a bez vůně divadelního sálu, ale přesto - opravdový koncert,“ zve ředitelka divadla Linda Rybáková.

Na programu jsou lidové písně v podání Karolíny Berkové za doprovodu pianisty a kytaristy Karla Juráně (5.5.), koncert neoromantického pianisty a skladatele Chalupskiho (12.5.), klasická hudba od Kvarteta Jihočeské filharmonie (19.5.) a blues-soul-jazzový koncert dvojice Paul Batto a Ondřej Kříž (26.5.).

Vernisáž výstavy Petry Bolkové a Jaroslava Exnera se uskuteční 20. května od 17 hodin na ulici před divadlem. Divadelní zahrada bude jedním z míst pro projekce v rámci mezinárodního festivalu Jeden svět v Táboře 2021 (22.5.).

Do 18. května zůstává v DON galerii nainstalována výstava Sítě malíře Davida Kolovratníka, kterou poté vystřídá výstava DOMA. / At Home. Petry Bolkové a Jaroslava Exnera. V okamžiku, kdy to vládní opatření dovolí, bude otevírací doba galerie a pokladny každý všední den od 13 do 18 hodin a ve středu ještě navíc od 9 do 11 hodin.

Divadelní léto v zahradě

„Na letní měsíce je připraven nabitý program pro děti i dospělé v divadelní zahradě. Ta nás a výtvarnici Petru Bolkovou inspirovala k vytvoření herbáře a atlasu ptáků. Všichni, kdo se zúčastní tradičních pohádkových odpolední, budou mít možnost vytvořit si společně s námi svou vlastní sbírku. Vedle kostýmovaných prohlídek s manželi Nedbalovými a večerních žánrově pestrých koncertů včetně vystoupení Jihočeské filharmonie se diváci mohou těšit na pětici inscenací pražského divadla A studio Rubín vybranou exkluzivně pro letní scénu táborského divadla,“ říká ředitelka divadla Linda Rybáková.

Výtvarnou scénu zastoupí malířka a studentka AVU Jitka Petrášová, jejíž výstava bude ke zhlédnutí v DON galerii do poloviny září.


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.