PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


EXIT festival se blíží. Účast potvrdili David Guetta, Paul van Dyk i Sepultura

EXIT festival se blíží. Účast potvrdili David Guetta, Paul van Dyk i Sepultura

Středa, 28.04.2021 / článek

 

Díky velmi úspěšnému průběhu očkování v Srbsku se v létě festival EXIT může uskutečnit, potvrdil starosta města Novi Sad Miloš Vučević. Dvacáté výročí festivalu EXIT se tak uskuteční od 8. do 11. července ve městě Novi Sad.

Festival také nabízí hvězdné headlinery nejen elektronické hudby, ale i dalších žánrů. Fanoušci se mohou těšit na sestavu, které vévodí David Guetta, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz b2b Four Tet, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Solomon, Paul Van Dyk, Boris Brejcha, Metronomy, Sepultura či Laibach.

Vstup na EXIT festival bude umožněn všem očkovaným a osobám s prokázanou přítomností protilátek. Aby byl festival přístupný všem, ostatní se budou moci před vstupem za velmi příznivou cenu otestovat antigenním testem ve speciálním areálu poblíž bran festivalu. Již nyní mohou turisté cestovat do Srbska s negativním PCR testem a očekává se, že testování při vstupu do země už od června nebude požadováno vůbec. Srbsko je zemí, kde mohou v současné době o očkování požádat a být naočkováni i cizinci.

"Jsme nadšení z této novinky, z možnosti konečně oslavit život společně s publikem z celého světa! Vezmeme-li v úvahu všechny potíže, kterým čelíme více než rok, již nyní cítíme, že velký třesk pozitivní energie vytvoří novou dimenzi festivalového zážitku a učiní tento rok EXIT jedinečným v historii festivalu,“ uvedl Dušan Kovačević, zakladatel a generální ředitel festivalu EXIT. Zatím není jasné, zda bude existovat nějaké omezení kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuto v příštích několika týdnech.

Místem konání je opět Petrovaradin, jedna z největších středověkých pevností v Evropě s jedinečným výhledem na řeku Dunaj a město Novi Sad. Už brzy organizátoři zveřejní další nová jména vystupujících pro celkem 40 pódií v areálu pevnosti.

EXIT festival byl založen v roce 2000 v University Parku jako studentské hnutí pro boj za mír a svobodu jak v Srbsku, tak na Balkáně. Za posledních 20 let se rozrostl na jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů na světě a do místa svého konání – města Novi Sad přinesl v letech 2013 a 2017 cenu za nejlepší evropský festival.

Vstupenky na Exit festival 2021 seženete ZDE

VIDEO z akce ZDE.  Více o festivalu je ZDE


Fotografie


Autor: - i -