PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lidé putovali Husitským krajem pěšky i na kole. Počasí akci přálo

Lidé putovali Husitským krajem pěšky i na kole. Počasí akci přálo

Úterý, 13.04.2021 / fotoreport + článek

 

O víkendu 10. a 11. dubna se uskutečnil 46. ročník pochodu a 40. ročník cykloputování Husitským krajem, který pořádá Klub českých turistů Tábor. Výletů do přírody v krásném počasí využilo mnoho lidí, celé putování se však uskutečnilo v rámci pravidel bezkontaktně. Pěší měli na výběr z pěti tras o délce deset až 50 kilometrů, cyklisté pak volili ze tří tras od 27 po 69 kilometrů. Na cestě čekali účastníky úkoly a samokontroly. Redakční tým zvládl ujít v sobotu dohromady 23 kilometrů a v neděli 60 kilometrů na bicyklu. Z cest přinášíme fotoreportáž Davida Peltána.

 „Akci jsme rozložili do dvou dnů, nehrozilo tak nějaké nadměrné shlukování a v podmínkách byla i povinnost dodržovat veškerá aktuálně platná protiepidemická opatření,“ sdělil pro Město Tábor Radek Přílepek, předseda KČT Tábor. 

Sobotní pochod vedl z Tábora přes Vlčí důl, Hnojnou Lhotku, Dražičky na hrad v Příběnicích a zpět. Nedělní cyklovýlet jsme jeli z Tábora přes Turovec, Choustník, Tučapy, rozhlednu v Krátošicích a zpět. Počasí Husitským krajem přálo, kladně hodnotíme i připravené trasy a zábavné úkoly. Další akce Klubu českých turistů Tábor najdete ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán