PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Metronome Prague se přesouvá na rok 2022. Praha ale bez hudby nezůstane

Festival Metronome Prague se přesouvá na rok 2022. Praha ale bez hudby nezůstane

Čtvrtek, 18.03.2021 / článek

 

Letošní ročník největší pražské hudební přehlídky pod širým nebem, Metronome Prague, se přesouvá na rok 2022. Pořadatelé k tomuto rozhodnutí dospěli po důkladném zvážení všech okolností, souvisejících s probíhající pandemií covid-19. Přestože se zvolna situace obrací k lepšímu, nedostatek času do původně plánovaného červnového termínu znemožňuje finalizaci prací na takto rozsáhlém projektu. Příští Metronome Prague se uskuteční 23. až 26. června 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Světová společnost má za sebou jeden z nejhorších roků za mnoho posledních dekád. Epidemie koronaviru zasáhla většinu odvětví života, kulturu nevyjímaje. Už loni musely být velké kulturní, zvláště pak hudební festivaly zrušeny, resp. přesunuty na letošní rok. Byl to i případ Metronome Festivalu Prague.

Ani letošní situace pořádání velkých hudebních akcí nepřeje. Své letošní ročníky už oficiálně zrušila řada velkých a významných světových akcí, další tento nepopulární krok pravděpodobně  čeká.

Důvodů je hned několik a překračují zeměpisné hranice. Není jisté, jak velké budou možné kapacity shromažďování v jednotlivých státech, nebo jaké přesně budou hygienické podmínky. Řada velkých hudebních hvězd, které měly letní festivaly svou přítomností letos obohatit, už zrušila svá letošní turné a vůbec omezila aktivity na nutné minimum.

Zodpovědnost a nedostatek času

"Za těchto okolností by bylo nezodpovědné uvažovat o konání festivalu, který si za pět let existence stačil vydobýt dobrou pověst u hudebních fanoušků i samotných umělců. V tuto chvíli, pouhé tři měsíce před původně plánovaným „startovním výstřelem“ letošního ročníku, nelze s plnou zodpovědností sestavit program, který by zachoval vysoce nastavenou laťku Metronome Prague, který by zajistil pro návštěvníky i účinkující dokonalý komfort, na který si během předchozích ročníků zvykli a který převyšuje běžné standardy," říká za festival David Gaydečka.

Dodal, že pořadatelé hudební akce Metronome Prague si nesmírně váží trpělivosti hudebních fanoušků, ujišťují je, že všechny zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a ze všech sil se vynasnaží vynahradit dlouhé čekání maximálně kvalitním a lákavým hudebním programem v roce 2022.

Pro všechny aktuální trpělivé držitele vstupenek a podporovatele festivalu chystají organizátoři překvapení, které bude zveřejněno v dubnu, a v těchto dnech připravují náhradní akci na pozdější termín, obdobnou sérii koncertů, jako se uskutečnila loni v září v tradiční lokalitě Metronome Festivalu Prague, na pražském Výstavišti. 

O festivalu Metronome Prague

Festival Metronome Prague je první velký hudební a umělecký festival konaný v Praze. Jeho pátý ročník byl původně plánován na rok 2020, z důvodů pandemie covid-19 byl přesunut na rok 2021 a z téhož důvodu se nyní posouvá na rok 2022.

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů. Dramaturgie festivalu neopomíná tuzemské účinkující, kteří zde mnohdy nabízejí unikátní program, jakým byl v minulých letech například návrat Sexy Dancers nebo spojení J.A.R. a gospelového sboru Maranatha a Ivana Krále s Jiřím Suchým.

Festival Metronome Prague za dobu jeho konání navštívily hvězdy, jako jsou Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack. Z tuzemské scény vystoupili mimo jiné Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs nebo David Koller s Katarzií. Na zatím poslední ročník festivalu zavítalo bezmála 20 000 návštěvníků.


Autor: - i, dap -