PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hobojista i horolezec Vilém Veverka představil v píseckém divadle nový projekt

Hobojista i horolezec Vilém Veverka představil v píseckém divadle nový projekt

Středa, 24.02.2021 / článek

 

V sobotu 20. února se v píseckém Divadle Fráni Šrámka konal další z online koncertů, které připravuje Centrum kultury města Písek. Renomovaný a světově proslulý český hobojista, ve svém volném čase i fotograf a horolezec, Vilém Veverka připravil pro posluchače opravdovou lahůdku.

V živém vysílání z divadla představil svůj nejnovější projekt My own way. K netradičnímu swingovému triu, hoboj – klavír – kontrabas, přizval špičkové muzikanty, klavíristu a skladatele Martina Hyblera a zřejmě nejuniverzálnějšího kontrabasistu české scény Ondřeje „Mácu“ Štajnochra. Mimořádnou atraktivitu projektu My own way podtrhuje dramaturgie i nevšední zážitek z hudby, který si můžete vychutnat na YouTube kanále Centra kultury města Písek nebo na www.centrumkultury.cz.

"Již nyní pracujeme na přípravě dalšího online koncertu a nových dílů pořadu STRČ HLAVU DO PÍSKU, ve kterém se můžete těšit na zajímavé hosty. Tentokrát pozvání přijal režisér a scénárista Bohdan Sláma, kterého vyzpovídal Tomáš Jiřík, provozní vedoucí Divadla Fráni Šrámka, jevištní mistr, ale také herec a člen divadelního spolku Prácheňská scéna," říká za divadlo Andrea Kovaříková.

Program Cetra kultury Písek najdete ZDE


Fotografie


Autor: - i, dap -

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco