PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Strakonické Muzeum středního Pootaví chystá velikonoční akce

Strakonické Muzeum středního Pootaví chystá velikonoční akce

Pondělí, 15.02.2021 / článek

 

 Muzeum středního Pootaví Strakonice připravilo pro zájemce akce na březen. Sezonu zahájí 3. března výstavou Symboly Velikonoc na strakonickém hradě a akcí Hody, hody doprovody (27.3.) ve vodním mlýně v Hoslovicích.  

Výstava Symboly Velikonoc začíná 3. března a pokud to situace dovolí, výstava bude zpřístupněna ve standardním otevíracím čase v černé kuchyni strakonického hradu. Expozice návštěvníkům představí křesťanské i pohanské tradice spojené s oslavou jara. Připomene zároveň období půstu, ale i dobroty, které o Velikonocích nesmějí při pohoštění chybět. Součástí bude i již tradiční rukodělná část výstavy a pro školní děti vzdělávací programy.

Vernisáž výstavy se koná 2. března od 16 hodin. Pokud budou koronavirová opatření trvat, akce se uskuteční online. Výstava potrvá do 5. dubna.

Vodní mlýn Hoslovice a jeho expozice se, pokud to situace dovolí, otevřou 27. března. Od 10 hodin sezonu na mlýně zahájí akce Hody, hody doprovody. Ta návštěvníkům připomene tradiční zvyky, které byly na vesnici neodmyslitelně spjaty s jarem a Velikonocemi.

Součástí bude řemeslný jarmark v prostranství před mlýnem a výtvarné dílničky pro nejmenší. Ve světnici bude možnost ochutnat tradiční velikonoční pečivo. O historii mlýna se blíže dozvíte při komentovaných prohlídkách v každou celou hodinu. Chybět nebude ani pouštění mlýnského kola. Akce se koná za každého počasí a zrušit ji mohou jen koronavirová opatření. Vstupné bude 50 korun, pro děti za polovinu. 
 
Aktuální program a dění sledujte na webových stránkách nebo na facebooku muzea. Z důvodu rekonstrukce jsou expozice muzea ve Strakonicích uzavřeny. Stálá expozice v černé kuchyni a vyhlídková věž Rumpál jsou uzavřeny do 31. března. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dětská burza a bleší trh

Pro děti
Dům kultury Milevsko
01.10.2022

 

Jiří Peňás/Den architektury

Ostatní / setkání / autorské čtení
Kavárna a knihkupectví Jednota
01.10.2022 od 18:00 hod.

 

Den architektury 2022

Ostatní / Architektura
kašna na Žižkově náměstí
01.10.2022 od 14:00 hod.

 

Létání pro Hradec + drakiada

Ostatní / setkání / drakiáda - show - exkurze - zkoušky létání
Letiště
01.10.2022 od 10:00 hod.