PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Krásné počasí turisty na Hrejkovickou dvacítku vylákalo. Pochod můžete jít až do Velikonoc

Krásné počasí turisty na Hrejkovickou dvacítku vylákalo. Pochod můžete jít až do Velikonoc

Úterý, 12.01.2021 / fotoreport + článek

 

Již 37. ročník oblíbeného turistického pochodu Hrejkovická 20 se letos druhou lednovou sobotu konal, respektive koná. Pořadatelé se rozhodli ji uspořádat, avšak v souladu s koronavirovými opatřeními. Na dvacetikilometrové trase se tak sice objevilo letos méně turistů, ale krásné počasí beztak nějaké zájemce ven vylákalo.

"Letos se pochod koná kvůli opatřením trochu netradičně a individuálně. Prosíme každého, aby vzal na zřetel veškerá opatřením a plně je respektoval. Z tohoto důvodu nebudou ani na začátku, konci a ani v průběhu trasy žádné tradiční kontroly či zastávky ani jiná naše fyzická přítomnost,"  avizovali dopředu organizátoři.

Mapku s trasou si může každý stáhnout a vytisknout. Cestu si pak zájemci mohou projít individuálně nebo v povolených skupinkách. Každý, kdo poctivě prošel a projde celou trasu z Hrejkovic až ke kostelu v Červené nad Vltavou, může si v okénku kavárny Kávová osvěta v Hrejkovicích (budova bývalého pensionu) nebo ve výdejním okénku Hrejkovické hospody vyzvednout tradiční keramické camrátko. Ta budou chodcům k dispozici až do Velikonoc 2021, pochod si tak můžete projít kdykoliv během zimního období.

Více o trase ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Rozptýlení / Barcarole

Divadlo
Městské divadlo, Horní 2, 381 01
15.04.2024 od 19:30 hod.