PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Krásné počasí turisty na Hrejkovickou dvacítku vylákalo. Pochod můžete jít až do Velikonoc

Krásné počasí turisty na Hrejkovickou dvacítku vylákalo. Pochod můžete jít až do Velikonoc

Úterý, 12.01.2021 / fotoreport + článek

 

Již 37. ročník oblíbeného turistického pochodu Hrejkovická 20 se letos druhou lednovou sobotu konal, respektive koná. Pořadatelé se rozhodli ji uspořádat, avšak v souladu s koronavirovými opatřeními. Na dvacetikilometrové trase se tak sice objevilo letos méně turistů, ale krásné počasí beztak nějaké zájemce ven vylákalo.

"Letos se pochod koná kvůli opatřením trochu netradičně a individuálně. Prosíme každého, aby vzal na zřetel veškerá opatřením a plně je respektoval. Z tohoto důvodu nebudou ani na začátku, konci a ani v průběhu trasy žádné tradiční kontroly či zastávky ani jiná naše fyzická přítomnost,"  avizovali dopředu organizátoři.

Mapku s trasou si může každý stáhnout a vytisknout. Cestu si pak zájemci mohou projít individuálně nebo v povolených skupinkách. Každý, kdo poctivě prošel a projde celou trasu z Hrejkovic až ke kostelu v Červené nad Vltavou, může si v okénku kavárny Kávová osvěta v Hrejkovicích (budova bývalého pensionu) nebo ve výdejním okénku Hrejkovické hospody vyzvednout tradiční keramické camrátko. Ta budou chodcům k dispozici až do Velikonoc 2021, pochod si tak můžete projít kdykoliv během zimního období.

Více o trase ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco