PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Comic-Con Prague 2021 odtajnil hosty spojené s Bladem, Star Wars i Batmanem

Comic-Con Prague 2021 odtajnil hosty spojené s Bladem, Star Wars i Batmanem

Neděle, 10.01.2021 / článek

 

Druhý ročník Comic-Conu Prague se uskuteční v novém termínu od 7. do 9. května 2021 v pražském O₂ universu. Přesun z únorového na květnový termín oznámili pořadatelé. Všichni hvězdní hosté, kteří již byli dříve oznámeni, dorazí v náhradním termínu. Navíc nově účast potvrdili herečka Crystal Reed, herec Sylvester McCoy a komiksoví tvůrci R.M. Guéra, Petr Kopl, Jan Tatarka či Dan Černý.

„Po dalších konzultacích s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy jsme nuceni posunout termín Comic-Conu Prague na květen. Dobrou zprávou je, že hvězdní hosté, které jsme již oznámili, přislíbili účast i na tento termín. Na programu budeme dál pracovat a výrazně ho rozšiřovat. Jsme pevně odhodláni Comic-Con Prague letos zrealizovat a pokud by to nešlo jinak, využijeme další smluvený náhradní termín. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti. Přestože k tomu nemáme zákonnou povinnost, rozhodli jsme se pro fanoušky zajistit možnost refundace vstupenky v příštích deseti dnech, pokud by se jim nový termín nehodil. Podmínky a další informace najdete na našem webu. Děkujeme za pochopení a podporu," uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá.

Pozvání na Comic-Con Prague 2021 přijala nově americká herečka Crystal Reed, která je známa především jako Allison Argent v populárním televizním seriálu Vlčí mládě, Sofie Falcone v seriálu Gotham a Abby Arcane v seriálu Bažináč. Zahrála si také ve filmech Skyline, Bláznivá a Ztracená láska. Dorazí i britský herec Sylvester McCoy, kterého nejvíce proslavily role excentrického čaroděje Radagasta v úspěšné filmové trilogii Hobit nebo legendární role sedmé inkarnace Doktora v jednom z nejdéle existujících sci-fi seriálů Doctor Who (Pán času). Z komiksových tvůrců svoji účast přislíbili R.M. Guéra, Petr Kopl, Jan Tatarka či Dan Černý.

Festival Comic-Con se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a hororu. Na jediné akci se účastníci setkají s herci, komiksovými výtvarníky, spisovateli a dalšími umělci.

Pozvání na Comic-Con Prague 2021 už v předchozím termínu přijal herec, režisér a producent Edward James Olmos. Nejvíce ho do podvědomí veřejnosti dostaly filmy Battlestar Galactica a Blade Runner a seriály Agenti S.H.I.E.L.D., Dexter a Miami Vice. Dorazí i herec Hugh Quarshie, který je nejvíce spojován se snímky Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba a Highlander.

Do Prahy se chystá rovněž herec Neal McDonough, kterého mnozí znají z filmů Star Trek VIII: První kontakt, Marvel One-Shot: Agent Carter nebo Batman: Útok na Arkham. Pořadatelé také odtajnili jméno herečky Cary Buono, kterou si diváci pamatují jako Karen Wheeler v seriálu Stranger Things nebo Kelli Moltisanti ze seriálu Rodina Sopránů. Festival navštíví i komiksový výtvarník a herní grafik Francesco Gerbino. Aktuálně spolupracuje s Forced Perspective Comics a ilustruje a vytváří návrhy pro Sky Network.

Vstupenku na Comic-Con Prague si zájemce koupí prostřednictvím sítě Ticketmaster. V její ceně je zahrnutý program v 16 sálech a pódiích, včetně všech besed s hosty. Ke vstupence na festival si může fanoušek dokoupit jedinečný zážitek s oblíbenou hvězdou. Podle harmonogramu účasti hostů na webových stránkách si zvolí den a zda má zájem o společnou fotku, podpis nebo podepsanou studiovou fotku. Po finalizaci programu akce si zvolí konkrétní čas, ve kterém pak přijde do vyhrazeného prostoru, aby získal nejen fotografii či podpis do sbírky, ale i zážitek se svým oblíbencem. Ceny fotografií a autogramů se pohybují od 190 Kč v závislosti na vybrané hvězdě.

„Druhý ročník Comic-Con Prague určitě proběhne, protože nechceme zarmoutit fanoušky a připravit je o tuto výjimečnou akci,“ ubezpečuje Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá. A dodává: „Samozřejmě si uvědomujeme závažnost současné situace, proto pracujeme s náhradními termíny.“

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace:

Web: www.comiccon.cz/ 
Facebook: www.facebook.com/comicconprague/
Instagram: www.instagram.com/comiccon_prague/
 


Fotografie


Autor: - i -