PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Elektronické duo Bratři ve finále evropské soutěže. Můžete je podpořit

Elektronické duo Bratři ve finále evropské soutěže. Můžete je podpořit

Čtvrtek, 07.01.2021 / článek

 

Prvními zástupci ČR ve finále prestižní soutěže Music Moves Europe Talent Awards jsou dvojčata, bratři Jiří a Ondřej Veselí se svým projektem Bratři. Na podzim zveřejněné první dva singly z chystaného debutu a skladby Signál a Rise jsou kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu.

Finále soutěže je součástí showcase festivalu Eurosonic a přenos můžete sledovat v pátek 15. ledna večer na www.esns.nl. I když Bratři vystupovali na prestižním festivalu už v lednu 2020, zařazení mezi finalisty jim zajistilo mimořádné vystoupení také pro ročník 2021 (v pátek 15.1.2021 v 22:40).

Bratři mají navíc šanci získat Cenu veřejnosti. Podporu Bratrům můžete vyjádřit svým hlasem do čtvrtka 7. ledna. Music Moves Europe Talent Awards hlasování ZDE. Streaming pak ZDE.

Podzimní vydání dvou singlů nebylo jedinou aktivitou bratrů. Stream na londýnském Electronic: Sound Vision II. vznikl živým koncertem a live 3D projekcí ve spolupráci s prestižním XLAB studiem (ukázka ZDE)

K singlu Rise natočili Bratři také live video ze zámku Valeč (ZDE). „Natáčeli jsme v temném prostředí v okolí zámku Valeč, track se přesně hodil na takové místo. Prostředí pro nás hraje vždy důležitou roli. A temná místa nás baví,“ říkají Bratři.

Jak Rise, tak i předchozí skladba Signal, mají zvuk díky známému německému producentu Hannesi Biegerovi, který bude podepsán pod debutovým albem s datem vydání v první polovině letošního roku.

 


BIO Bratři
Bratři jsou nový objev na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej Veselých vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie. V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč nebo Colours of Ostrava. Jako support se objevili například před jmény jako Rone, Chrome Sparks, Jan Blomqvist a v březnu 2019 před Jonem Hopkinsem ve Fóru Karlín. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week, kde bylo jejich vystoupení vybráno mezi deset nejlepších live acts celého festivalu. V červenci 2019 si Bratři zahráli na prestižním francouzském festivalu Chateau Perché, kde jejich vystoupení sklidilo velký úspěch. Na podzim 2019 a začátkem roku 2020 se zúčastnili showcasů jako je Nouvelle Prague, budapešťský BUSH, MENT a prestižní showcase Eurosonic. V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem, se kterým pracují na debutové desce.

Website: http://bratri.live/
Facebook: https://www.facebook.com/bratriveseli/
Instagram: https://www.instagram.com/bratri_official/


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.