PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lidé si na Pokáče posvítili. Festival vína navzdory koronakrizi poodhaluje 13. ročník

Lidé si na Pokáče posvítili. Festival vína navzdory koronakrizi poodhaluje 13. ročník

Úterý, 10.11.2020 / fotoreport + článek

 

Koncert písničkáře Pokáče přesunul Táborský festival vína kvůli koronavirovým opatřením, stanovených vládou, z jarního termínu na pozdní letní, podzimní. Změnilo se kvůli vládním nařízením také místo, a to z vnitřních prostor Hotelu Palcát na venkovní Letní kino v Sezimově Ústí. Na úžasnou atmosféru a hudební zážitek však nakonec ani jedno nemělo vliv. Počasí akci přálo a návštěvníci si užili nejen koncert oblíbeného Pokáče, ale i jeho předskokana, violoncellisty Pavla Čadka.  

Táborský festival vína zahajuje vždy předprodej vstupenek na další ročník na sv. Martina, to znamená 11. listopadu, kdy jdou do prodeje první, mladá vína. Letos tomu ale bude jinak.

Kvůli koronavirové situaci v České republice i ve světě pořadatelé ve středu 11. listopadu kolem 11. hodiny nejprve poodhalí program 13. ročníku festivalu vína, který se uskuteční v březnu a dubnu 2021. Předprodej vstupenek by pak měl začít 22. listopadu.

Program a aktuální informace najdete na www.festival-vina.cz nebo facebooku festivalu Zde

Už nyní pořadatelé festivalu prozradili, že milovníci vína nepřijdou o degustace, špičkovou gastronomii, divadla (Divadlo Járy Cimrmana - Akt, Jaroslav Dušek - Dohody a Malá vizita, Prachy!!! s Ondřejem Vetchým aj.), koncerty (Dan Bárta & Illustratosphere, Bára Hrzánová & Mário Biháry, Pokáč - speciální Vánoční koncert, Tomáš Klus aj.), ani o oblíbené košty vína - Putování po táborských sklepech za vínem a Velkou ochutnávku vína. Novinkou pak budou (Ne)vinné duely vinařů, účast na nich přislíbili legendy jako Gala, Illias, Volařík či mladí vinaři jako Prokeš, Kadrnka, Mlýnek a podobně. 

"Stejně jako další pořadatelé akcí a festivalů, stejně jako obchodníci a další řemesla a služby doufáme, že se koronavirová situace situace před Vánoci zlepší a lidé začnou dárky třeba v podobě dárkových vstupenek na Táborský festival vína pod stromeček nakupovat," říká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Koronavirová opatření přerušila festival vína na jaře v jeho polovině, pořadatelé program přesunuli na podzim, kde akce postihla druhá vlna.     


Fotografie


Autor: David Peltán