PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo v Budějovicích se chystá na sklizeň celostátních Cen Thálie

Jihočeské divadlo v Budějovicích se chystá na sklizeň celostátních Cen Thálie

Úterý, 03.11.2020 / zpráva

 

Když se divadlo dělá srdcem, nese to ovoce - a někdy také Thálie. Herecká asociace včera  zveřejnila nominace na celostátní Ceny Thálie 2020 za mimořádné jevištní výkony v divadelní sezóně 2019/2020. Jihočeskému divadlu v Českých Budějovicích přinesla čtyři širší nominace.

V kategorii opera byli nominováni Josef Moravec za roli Dalibora a Lenka Pavlovič za roli Jitky v inscenaci Dalibor, kterou Jihočeské divadlo téměř před rokem otevíralo divadelní areál Bouda.

Nominaci v kategorii balet získal sólistka jihočeského baletu Zdeněk Mládek za roli Soudruha Pilného v taneční show Inscenační porada, kterou divadlo premiérovalo v Boudě v prosinci 2019. V kategorii loutkové divadlo zaujal porotu František Hnilička v minimalistické inscenaci Nuda!, kterou v Malém divadle hrají jihočeští pro malé i velké diváky.

Prestižní Cenu za celoživotní mistrovství v kategorii činohra obdrží letos také Hana Bauerová, herecká legenda Jihočeského divadla, která mu zůstala věrná po celý svůj život.

"Všem nominovaným i oceněným moc blahopřejeme! Slavnostní vyhlášení vítězů Cen Thálie letos se uskuteční 14. listopadu v rámci online přenosu na www.cenythalie.cz," dodává za divadlo Gabriela Veselá.

Foto: Petr Zikmund


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paulie Garand & Kenny Rough

Hudba / koncert / hip hop
HUDEBNÍ KLUB K2, SOKOLSKÝ OSTROV
26.11.2022 od 20:00 hod.

 

Spolektiv: Genesis | koncert

Hudba / koncert / folk
Synagoga Český Krumlov
26.11.2022 od 19:00 hod.

 

Líheň - Ondřej Smeykal + Petr Nikl

Hudba / koncert / ethno - electro - world music
Gotický sál - Stará radnice
26.11.2022 od 18:00 hod.

 

Tomáš Průša Trio

Hudba / koncert / folk rock
Wall Club
26.11.2022 od 20:00 hod.