PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival nakladatelů Tabook skončil na ulici. Na pódium se vrátili Sabot

Festival nakladatelů Tabook skončil na ulici. Na pódium se vrátili Sabot

Čtvrtek, 22.10.2020 / fotoreport + článek

 

 Byť současná situace není kulturním akcím právě nakloněna, nenechali se pořadatelé festivalu malých nakladatelů Tabook zlomit a poradili si. Letošní devátý ročník měl téma Možnosti samoty a ze zamýšlených prostor Střelnice se částečně přesunul ven. Tabook mohli lidé navštívit před táborskými kavárnami a především na Pražské ulici, kde svoje stánky rozbili právě nejrůznější nakladatelé. Na festivalu kromě prodeje knih nechyběly výstavy, autorská čtení a koncerty. 

Tabook je zaměřený právě na malá nakladatelství, která jsou často žánrově velmi specificky vyhrazená, Dbá se u nich na jistou artovou podobu, nekonvenčnost a specifičnost. Není to zkrátka žádný mainstream, kterým je český knižní trh zaplaven a ve kterém se mnozí čtenáři spíše topí, než pohodlně plavou.

Na Tabooku došlo samozřejmě i na setkání s autory, autorská čtení, besedy a autogramiády. Ve vinárně U Černého kocoura a zeleného stromu například představil svoji nejnovější básnickou sbírku Obyvatelé Jakub Řehák, který je spojený s nakladatelstvím Fra, v Dobré čajovně jste se mohli setkat s hispanistkou, překladatelkou a především redaktorkou knihy Vlast z produkce nakladatelství Akropolis.

Z výstav jsme stihli vernisáž obrazů Antonína Šíta v Městské knihovně Tábor, kterou provázel Tomáš Míka -  letošní držitel  ceny za nejlepšího učitele Zlatý Ámos, a výstavu koláží Plasticus maritimus invazivní druh  portugalské bioložky Ana Pego v tetovacím studiu Hatumoa.

Došlo i na programy pro děti a nechyběla tradičně také hudba. Pátečním vrcholem byl jednoznačně velký návrat dua Sabot, a to na jejich domácí půdě v prostoru kulturního centra Cesta, jenž Hilary s Chrisem zkraje devadesátých let zakládali. Předskakovalo jim rovněž domácí duo Katastr. V sobotu se pak v Divadle Oskara Nedbala návštěvníci dobře pobavili u kapely Hm...  


Fotografie


Autor: David Peltán, Wendy Šimotová


Související články

 

 
Kultura dnes


Paulie Garand & Kenny Rough

Hudba / koncert / hip hop
HUDEBNÍ KLUB K2, SOKOLSKÝ OSTROV
26.11.2022 od 20:00 hod.

 

Spolektiv: Genesis | koncert

Hudba / koncert / folk
Synagoga Český Krumlov
26.11.2022 od 19:00 hod.

 

Maturitní ples 4.B'arrandov GPdC Tábor 2022/2023

Hudba / taneční zábava
Hotel Palcát
26.11.2022 od 19:00 hod.

 

Líheň - Ondřej Smeykal + Petr Nikl

Hudba / koncert / ethno - electro - world music
Gotický sál - Stará radnice
26.11.2022 od 18:00 hod.