PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Katastr zamkl dveře za klubem MP7. Prostor na Žižkově náměstí však bude žít dál

Katastr zamkl dveře za klubem MP7. Prostor na Žižkově náměstí však bude žít dál

Středa, 23.09.2020 / fotoreport + článek

 

Po jedenácti letech ukončil svůj program klub a kavárna MP7 na Žižkově náměstí v Táboře. Jednou z posledních akcí tam byl koncert dua Katastr, tedy Patrika Kučery (ex C) a Jana Svačiny (Please the trees). 

"Rok 2020 s sebou přináší nesčetné množství špatných zpráv. Některé nás omezují, některé nás štvou a některé nám přináší mrzení.Bohužel musíme potvrdit, že jednou z těch horších novinek letošního roku je i z části vynucený odchod současného vedení našeho domáckého stánku / baru / klubu / zázemí, ale hlavně zdroje vzpomínek a zážitků, který nás doprovázel od úplných začátků až do dnes. Cafe MP7 se s námi v podobě jak jej všichni známe loučí...Nekončíme s hořkým dojmem, protože My jsme si to užili,"
psalo vedení MP7. Tím byli Jindřiška a Martin Dřevovi, takřka neúnavní propagátoři kultury v širokém smyslu slova, propagátoři kvalitní hudby, objevitelé nových talentů a pro mnohé i učitelé. 

MP - tedy místo potkávání zažilo nespočet krásných koncertů, party s DJ´s, ale i výstav a promítání filmů nejen z festivalu Jeden svět.  

A co bude s objektem "Sedmičky" dál? Novou nájemnicí je Květa Dvořáčková, která provozuje také Stánek na náměstí. Což ponese jistá pozitiva, kromě toalet také případné zázemí pro kapely a návštěvníky v případě nepřízně počasí. 

"MP7 už není, odešla s Jindřiškou. Je to škoda, hodně lidem bude tenhle prostor chybět, ale všechno kolem nás se postupně mění…Prozatím zůstává Sedmička. V kabátu, který jí Jindřiška a Martin (i ten Martin před nimi) oblékli, sortimentem, který se prolíná se Stánkem a se zahrádkou s dětským koutkem, na který jsou všichni zvyklí. Za barem Lucka, která to bude mít na starost, i Maruška, kterou znáte z MP7. Otevřeno bude od čtvrtka do neděle. Až projdou všechny schvalovací procesy, změní se bar, zázemí i zahrádka. Snad k lepšímu, kdo ví, ale budeme se snažit. Jen místo baru bude jednoduché bistro, s vlastní pekárnou a výrobou těstovin. Takže snídaně a k obědu jednoduchá pasta. A večer už jen víno a nealko a pivo a tak..."
píše se na facebookovém profilu MP7. 


Fotografie


Autor: David Peltán