PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Letní kino Háječek zahájí filmy Na samotě u lesa a Pomáda

Letní kino Háječek zahájí filmy Na samotě u lesa a Pomáda

Úterý, 30.06.2020 / fotoreport + článek

 

Letní kino Háječek v Budějovicích si vzaly o víkendu do parády desítky dobrovolníků, aby se letňák mohl ve čtvrtek 2. července otevřít divákům. Ti si vybrali pro první večery filmy Na samotě u lesa a Pomáda. 

Promítat se bude od 21.30 hodin, ale brány letňáku se otevřou divákům již v sedm hodin večer. “Přejeme si, aby lidé přišli dřív nasát letní atmosféru, dát si něco dobrého k pití a jídlu a vychutnali si inovace, které jsme pro ně Háječku připravili,” říká Kristýna Novotná, členka spolku Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců, který nově letní kino provozuje.

Vstupné na všechny filmy je 50 Kč a diváci si mohou vstupenky koupit online, aby nemuseli čekat ve frontě u pokladny. A kdyby náhodou večerní program zhatilo počasí, peníze se jim vrátí automaticky na účet.

Na zahájení se můžete těšit na živý hudební doprovod, velkou obrazovku s ukázkami z programu a zvelebený prostor. Na tom o víkendu pracovalo více než třicet dobrovolníků. “Je úžasné, jakou energii nám dobrovolníci do letňáku přinesli. Všichni pracovali zdarma, protože jim na letňáku záleží a mají ho rádi,” říká Milan Pleva, další člen z týmu provozovatelů a dodává, že nyní se již diváci nemusí bát si sednout na lavice nebo si odskočit na toaletu. “Vysmejčili jsme, co jen šlo a přidali několik inovací. Přijďte do letňáku dříve a uvidíte,” láká Milan Pleva.

Provozovatelé zatím zveřejnili program na prvních čtrnáct dní v červenci. Kromě zmíněného zahájení, bude mezi hlavní lákadla jistě patřit premiérový film 3Bobule v sobotu 11. července. I k Bobulím připravují provozovatelé tématický večer plný programu.
Diváci budou moci degustovat osm vzorků moravského vína a k tomu jim pro navození atmosféry zahraje cimbálovka. Dalším tematickým večerem bude klasika, která vás zavede do Itálie, konkrétně na Prázdniny v Římě. V prostoru pod hvězdami budete díky tomu moci spatřit i jednu hvězdu na plátně, slavnou a krásnou Audrey Hepburn. Kromě zmíněných tematických večerů přijďte do letňáku na filmy Skyfall, Trhák, V síti
nebo Mizerové navždy.

Českobudějovický designer Martin Hrabánek připravil pro Letní kino Háječek novou vizuální identitu. “Identita a logo se tedy skládá hlavně z myšlenky stromů, promítačky, hvězd a pocitu z místa, které chce Háječek navodit,” přibližuje divákům vznik loga Martin Hrabánek.
Provozovatelé chtějí do tvorby programu zapojit i diváky a ti mohou na Facebooku Letního kina Háječek během léta odpovídat na anketní otázky. Nyní například na téma, zdali máte raději sladký nebo slaný popcorn.


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Charitativní bazárek

Ostatní / Bazárek
Charita Tábor
02.06.2023 - 03.06.2023 od 14:00 hod.
vícedenní akce

 

Lakeside x + Jerusalem + special guest Eniel - Petr Kučera (Oceán)

Hudba / koncert / synth-pop / ghotic
MC Jordán, Budějovická 1424/14 390 02 Tábor
02.06.2023 - 03.06.2023 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

The Creepshow (CAN) + WHITE SPARROWS v Českých Budějovicích

Hudba / koncert / r&r - punk rock
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
02.06.2023 od 20:00 hod.

 

MARGARITĚ / monodrama / Ljuba Krbová

Divadlo / drama / monodrama
Výměník1, J. Opletala 842, 37005 České Budějovice
02.06.2023 od 20:00 hod.