PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo na vlně on-linu připravilo soutěže i audiovizuální zážitky

Jihočeské divadlo na vlně on-linu připravilo soutěže i audiovizuální zážitky

Pátek, 24.04.2020 / článek

 

V době karantény zůstává Jihočeské divadlo se svými diváky v kontaktu. Díky Mall.tv odvysílalo záznam tanečního představení Klíče odnikud, operního představení La traviata a činoherního představení Elity. Záznam Klíčů odnikud zhlédlo téměř 10 tisíc diváků. Od pátku 24. dubna pak divadlo chystá projekt Jihočeské v on-linu. 

Všechny inscenace vysílané na mall.tv jsou napojeny na sbírku pro Jihočeské divadlo, která je založena na www.donio.cz. Tyto záznamy máte možnost zhlédnout bez omezení na Mall.tv do ukončení karantény.

Dále Jihočeské divadlo navázalo spolupráci s nově vznikající platformou Kultura doma, kde si bude možné během karantény přehrát, některá představení divadla. 

"Je to skvělá příležitost, jak lidem přenést divadlo domů a chceme v tom pokračovat, dokud nebudeme moci začít hrát na našich jevištích," říká Eva Marečková z marketingu divadla.  

Od pátku 24. dubna spouští divadlo projekt Jihočeské v on-linu. Po dobu šesti týdnů se příznivci a fanoušci budou moci každý týden podívat na youtube kanálu Jihočeského divadla na jednu z jeho inscenací. Program najdete níže. 

"Na sociálních sítích Jihočeského divadla (facebook a instagram) jsme si připomněli autorský muzikál napsaný pro JD Kronikáři spojený s tvořením pro děti, stále probíhá soutěž s fotkami z archivu JD, soubor baletu připravil pro diváky pozdrav z domácího tréninku a šéf opery s kolegy poslali foto z úklidu archivu. Malé divadlo na svých facebookových stránkách připravilo pro mladší a menší diváky Bruncvíkova dobrodružství s tipy na výlety a zpívání s názvem Malé Tobě," doplňuje Marečková. 

Pro facebookové fanoušky Jihočeského divadla dále divadlo připravilo novou soutěž Hádanky z činohry, dále 29. dubna chystá miniseriál o baletu, který večer vyvrcholí přenosem z oslav Mezinárodního dne tance, jehož součástí bude i baletní soubor Jihočeského divadla.

Audioknihu Charlotta, žena T. G. M., kterou v režii šéfky činohry Jihočeského divadla Martiny Schlegelové namluvili Natálie Drabiščáková a Pavel Oubram, bude možné přehrát od 6.  května. Nahrávka vznikla ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice.

Malé divadlo odstartuje na svých facebookových stránkách 30. dubna audio nahrávku knihy Zmizení Edwina Lindy v podání herců Malého divadla.

Vysílací program představení na youtube: 

24. 4. 2020 Čechomoří – inscenace o lásce k moři a snech českého národa
1. 5. 2020 Šípková Růženka – baletní pohádka
8. 5. 2020 Nebezpečný experiment – mysteriózní thriller
15. 5. 2020 Její Pastorkyňa – hudební drama
22. 5. 2020 Filmmakeři – film na divadle
29. 5. 2020 Trubadúr – operní drama 


Autor: - i, dap -