PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína zatím koronavirus neohrozil. Opatření se dotkla filmu Bobule

Táborský festival vína zatím koronavirus neohrozil. Opatření se dotkla filmu Bobule

Středa, 11.03.2020 / článek

 

Mimořádné nařízení vlády ohledně bezpečnostních opatření koronaviru se dotkne Táborského festivalu vína pouze částečně. Pořadatelé jsou nuceni přesunout pouze Velkou ochutnávku vín z Moravy, Čech a zahraničí a premiéru a setkání s herci filmu Bobule 3. Všechny ostatní akce festivalu, jako jsou dílčí degustace vína či snoubení vín a pokrmů, se zatím uskuteční.

"Předně bychom chtěli upozornit, že nechceme šířit žádnou paniku ohledně aktuální situace koronaviru. Jde pouze o to, že do odvolání každá veřejná akce nad 100 lidí v ČR musí být zrušena z bezpečnostních důvodů. My žádné akce prozatím nerušíme, jen jsme dvě přesunuli. To se bohužel týká Velké ochutnávky vín, která se měla konat 21. března, a slavnostní premiéry a promítání komedie Bobule 3. Ta se měla uskutečnit ve čtvrtek 12. března, ale je přesunuta na pozdější jaro. Degustace s producentem filmu, Vinařstvím Vican, se koná. O novém termínu Velké ochutnávky nyní jednáme s vinaři a Hotelem Palcát," sdělil Jiří Blafka, ředitel Táborského festivalu vína. Vstupenky na všechny akce zůstávají nadále v platnosti a lidé o gastrozážitky nepřijdou.

Nařízení vlády se snad už nedotkne dubnových akcí, včetně druhého Putování po táborských sklepech, koncertů Pokáče a Dana Bárty nebo divadel s Jaroslavem Duškem. O dalším průběhu bude Táborský festival vína informovat na jeho sociálních sítích, webu a přes newslettery. 


Autor: David Peltán