PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Máte kapelu? Díky soutěži je tu šance zahrát si prestižním festivalu Sziget v Budapešti

Máte kapelu? Díky soutěži je tu šance zahrát si prestižním festivalu Sziget v Budapešti

Úterý, 04.02.2020 / článek

 

Potřetí je tu příležitost pro české kapely zahrát si na jednom z největších a nejkvalitnějších festivalů Evropy, Sziget festivalu v Budapešti. Do konce února musí zájemci poslat přihlášku a v případě postupu do závěrečného kola přesvědčit fanoušky Szigetu 29. dubna na finálovém koncertě v pražském klubu Café V lese. Vítěze soutěže čeká hraní na jednom z nejlepších světových festivalů, který se koná od 5. srpna do 11. srpna v maďarské metropoli. 

Pokud má skupina natočený videoklip, je přihlášení zcela jednoduché. Nejdříve zašlete pouze link na jednu skladbu, a to nejpozději do konce února. A počkáte na výrok poroty.

“Neomezujeme soutěž na konkrétní žánr. Na Szigetu zní hudba ze všech koutů světa. Vítáme každou přihlášku, ale kvalita a šance mezinárodního uplatnění jsou nejdůležitější kritéria při hodnocení přihlášek,” sděluje zástupce festivalu Sziget Přemysl Štěpánek. 

Porotu, která rozhoduje v prvním kole, tvoří Pavel Poslušný (Reflex), Zdeněk Neusar (Frontman CZ), Jan Balušek (Musicserver), David Peltán (Kulturne.com), Přemysl Štěpánek (Sziget), Michaela Tučová (Sziget - CZ) a Silvia Turnerová (Sziget - SK). Ve druhém kole pak rozhodují návštěvníci koncertů. 

Soutěže se mohou účastnit interpreti/tky s trvalým pobytem v ČR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75 procent. Tři finalisty vybere odborná porota, celkového vítěze soutěže Jednou ranou na Sziget volí pak samotní návštěvníci Szigetu přímo na koncertu 29. dubna v Café V lese.

Na tento koncert totiž budou mít volný vstup všichni fanoušci festivalu Sziget, kteří se prokáží zakoupenou permanentkou na letošní ročník. Vítězem loňského ročníku byla kapela I Love You Honey Bunny. Soutěž vyhlašuje PR Stage, zástupce festivalu Sziget pro Českou republiku a Slovensko.

Kompletní podmínky soutěže: https://szigetfestival.com/cz/band-contest

Co je Sziget festival?

Dvacátý osmý ročník festivalu Sziget se jako každý rok uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru Budapešti od 5. 8. do 11. 8. 2020. Na jeden týden v srpnu se promění ostrov v srdci maďarské metropole na legendární Ostrov svobody a přivítá Szigeťany z více než 100 zemí světa.

Během festivalu se odehraje více než 200 koncertů a stovky dalších vystoupení divadel a umělců z celého světa, a to na více než 50 místech celého areálu. Obrovský ostrov s denní kapacitou areálu přes 85000 nabízí nadstandardní komfort všem Szigeťanům a v posledních letech je řada jednotlivých dní festivalu vyprodána. V roce 2019 program naplněn světovými hvězdami. Festival odstartoval beznadějně vyprodaným vystoupením Eda Sheerana, na kterého se do areálu přišlo podívat 95 tisíc lidí. Závěrečný den patřil legendárním Foo Fighters. V průběhu celého týdne zde koncertovali Macklemore, Post Malone, Florence and The Machine, Twenty One Pilots a stovky dalších. Více informací najdete na www.szigetfestival.com/cz/.


Autor: -i, dap -


Související články

 

 
Kultura dnes


Listopadové malování - pro děti

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
27.11.2021 od 09:30 hod.

 

Crayfish + Geoděti + Jiná místa

Hudba / koncert / alternative - slow rock
Bečvárna
27.11.2021 od 19:00 hod.

 

Pavel Lohonka Žalman & spol

Hudba / koncert / folk
Univerzita Tábor
27.11.2021 od 19:00 hod.

 

Rozsvícení Vánočního stromu

Ostatní / setkání
Náměstí T.G. Masaryka
27.11.2021 od 14:00 hod.