PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Prostory BejVáku na sídlišti Nad Lužnicí navštíví Víťa Marčík s Vánočním příběhem

Prostory BejVáku na sídlišti Nad Lužnicí navštíví Víťa Marčík s Vánočním příběhem

Pátek, 29.11.2019 / článek

 

Ačkoliv je sídliště Nad Lužnicí v Táboře místo s největší koncentrací táborského obyvatelstva, pro děti a mládež tam tolik aktivit není. A právě z nudy a nezájmu rodiny často vznikají společensky rizikové situace a chování, která veřejnost nevítá. Riziko může snížit zacílená preventivní sociální služba – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. To nyní vzniká pod taktovkou organizace Cheironu T. Takzvaný BejVák si mohou zájemci prohlédnout dnes, v pátek 29. listopadu, od 17.30 hodin. Přichystané je i divadelní představení Vánoční příběh v podání Víti Marčíka mladšího. 

Potřeba otevřít místo zaměřené na prevenci právě pro mladou věkovou kategorii byla na sídlišti Nad Lužnicí akcentována již několik let. Díky organizaci Cheiron a podpoře města Tábor zahájí služba svůj provoz pod jménem BejVák v únoru 2020. Než se však v BejVáku zabydlí první pracovníci a klienti, celý prostor se musí dát do pořádku.

„Na konci listopadu spouštíme kampaň na podporu tohoto centra. Je třeba vybudovat zcela nová sociální zařízení, vybavit místnosti pro tanec a hudbu, celý prostor vymalovat a zrekonstruovat. A to všechno bude stát nějaké peníze. Práce je většinou na dobrovolné bázi a ve spolupráci s našimi klienty, ale materiál stojí dost,“ vysvětluje ředitel organizace Cherion, Roman Varga.

Organizace Cheiron má více než 22 let dlouhou tradici v práci s dětmi a mládeží a poskytováním sociálních služeb ve svém sídle v Děkanské ulici, kousek od Žižkova náměstí v Táboře. Centrum zde funguje každý den a průměrně ho navštíví zhruba 35 dětí ve věku šest až 26 let, které se zde účastní různých preventivních programů zaměřených na bezpečný sex či rizikovost návykových látek, doučují se, dostávají podporu na základní škole, při nástupu na střední školu či do práce. Pro ty, kdo nemají stoprocentně funkční rodinné zázemí nebo třeba vztahy v partě či s partnerem, je Cheiron útočiště, kde mohou svá životní dilemata a problémy řešit. Stejným způsobem bude fungovat i centrum BejVák na Sojčáku.

V listopadu až lednu se celý prostor v ulici Světlogorská připravuje a běží kampaň na podporu jeho otevření. Přispět můžete jak finančně, tak nabídkou vlastní práce. „A pokud jste zvědaví a chcete si BejVák přijít prohlédnut ještě před dokončením jeho finální verzi, můžete sem přijít nasát adventní atmosféru na divadelní představení od Víti Marčíka mladšího – Vánoční příběh. Uskuteční se v pátek 29. listopadu v 17.30,,“ zve ředitel Roman Varga.

Více informací najdete na www.cheiront.cz.
 


Fotografie


Autor: - i -