PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Svatý Martin promokl. Víno ale teklo proudem

Svatý Martin promokl. Víno ale teklo proudem

Středa, 27.11.2019 / fotoreport + článek

 

Svatý Martin se zatím se sněhovou nadílkou příliš nepředvedl. V táborské Botanické zahradě však v podání Davida Mišíka sehrál známou scénku a uvedl mladá vína. Ta posvětil kněz. Akci se svatomartinskými víny, pochoutkami a olomouckou bluesrockovou kapelou Bluesberg pořádala Vyšší odborná škola a Střední zemědělská Tábor ve spolupráci s Táborským festivalem vína, jídla a kultury. Ten zároveň akcí odstartoval prodej vstupenek na nabitý program dvanáctého ročníku, který zahájí 24. února Divadlo Járy Cimrmana s hrou Blaník. (Více o programu a vstupenkách ZDE).    

Otevírání mladých vín však příliš nepřálo počasí, to bylo ten den typicky podzimní, sychravé. I tak si akce své návštěvníky našla. Ti ochutnali česká a moravská vína z Vinotéky U Černého kocoura a zeleného stromu, Vinotéky Toto (Žůrek, Štěpánek), vína Hradil zastoupená Vinným sklepem Měšice, rakouská vína z Coffee & Tee či italská vína z vinotéky Accademica Del Buon Busto. Nechyběly lokální dobroty od Tonka - sýrárna na statku a dalších místních farmářů, o kuchyni se staral tým hostince Knajpa U Dvou Čarodějnic z Kvasejovic.   


Fotografie


Autor: David Peltán


Smuténka: Zemřel člen Monty Pythonů Terry Jones

Světem letí blesková zpráva. Zubatá si přišla pro herce, komika, režiséra a člena Monty Pythonů Terryho Jonese. Zemřel ve věku 77 let, od roku 2016 bojoval s demencí. Jones spolurežíroval filmy Monty Python a Svatý Grál, Monty Python: Život Briana a Smysl života. Krom toho se věnoval tvorbě dokumentárních filmů, seriálům (Mladá Indiana Jones),napsal i bezmála 20 knih pro děti. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
23.01.2020 od 17:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Fráni Šrámka
23.01.2020 od 19:00 hod.

 

Jaroslav Chobot, Eva Šenkyříková - Písmo AYA

Výstava / obrazy, objekty, fotografie
Galerie U Radnice
23.01.2020 - 20.03.2020 od 10:00 hod.
vícedenní akce