PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Chceme, aby studenti ideu svobody nesli dál. Na Areálu mají k výročí Sametu nejen výstavy

Chceme, aby studenti ideu svobody nesli dál. Na Areálu mají k výročí Sametu nejen výstavy

Neděle, 17.11.2019 / fotoreport + článek

 

30 let od Sametové revoluce si připomíná také Střední škola obchodu, služeb a řemesel v Táboře. Na takzvaném Areálu mohou celý listopad studenti škol i veřejnost zhlédnout čtyři tematické výstavy, či se o komunismu a jeho pádu dozvědět na přednáškách. 

Výstavy ve vestibulu a chodbách škol Areálu jsou čtyři. První Festival svobody nese prvky rozšířené reality, druhá Záblesky svobody aneb Konec 80. let (Pocta fotografu Miloši Fikejzovi) a třetí Samizdat a Edice Expedice vznikla ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla, čtvrtá má název Cesta k Listopadu a je souborem k 17. Listopadu a vznikla ve spolupráci s mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět na školách. 

"Snažili jsme se na škole představit tři kapitoly - co Listopadu 89 předcházelo, rok revoluce a 30 let po Sametu. Kromě výstav se konají také přednášky, diskuse i lektorské programy," říká jedna z organizátorek, učitelka Jitka Příběnská.   

Vítaní jsou po celý listopad i zájemci z jiných škol či veřejnosti, škola bude otevřená v době jejího provozu. 

"Cílem je, aby nejen studenti získali povědomí o Listopadu 89, aby věděli, v čem spočívá odkaz revoluce a aby ideu svobody nesli dál,"
doplnila Jitka Příběnská.  

Na sérii akcí se kromě zmíněných institucí dále podílejí Ústav pro studium totalitních režimů, Post Bellum, Městská knihovna Tábor a Divadlo Oskara Nedbala Tábor.


Fotografie


Autor: David Peltán

Smuténka: Zemřel člen Monty Pythonů Terry Jones

Světem letí blesková zpráva. Zubatá si přišla pro herce, komika, režiséra a člena Monty Pythonů Terryho Jonese. Zemřel ve věku 77 let, od roku 2016 bojoval s demencí. Jones spolurežíroval filmy Monty Python a Svatý Grál, Monty Python: Život Briana a Smysl života. Krom toho se věnoval tvorbě dokumentárních filmů, seriálům (Mladá Indiana Jones),napsal i bezmála 20 knih pro děti. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
23.01.2020 od 17:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Fráni Šrámka
23.01.2020 od 19:00 hod.

 

Jaroslav Chobot, Eva Šenkyříková - Písmo AYA

Výstava / obrazy, objekty, fotografie
Galerie U Radnice
23.01.2020 - 20.03.2020 od 10:00 hod.
vícedenní akce