PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival vína nabitý hvězdami. Čekejte premiéru filmu Bobule, přijede Dušek, Stašová i Bárta

Festival vína nabitý hvězdami. Čekejte premiéru filmu Bobule, přijede Dušek, Stašová i Bárta

Neděle, 10.11.2019 / článek

 

 Divadlo Járy Cimrmana, premiéra filmu Bobule, Dan Bárta, Pokáč, Jaroslav Dušek a hlavně skvělí vinaři mají společného jmenovatele - Táborský festival vína, jídla a kultury. Jeho 12. ročník se uskuteční od února do května a nabídne denně nespočet zážitků nejen spojených s kvalitním vínem a skvělou gastronomií v historickém centru Tábora. Vstupenky jsou v prodeji od 11. listopadu a lze jimi opět vyřešit nejen vánoční dárky.

"Novinek je spousta. Tou zásadní je, že velký košt v Hotelu Palcát bude jen jeden, zato budou dvě putování za vínem táborskými historickými sklepy a podzemím, protože to lidi loni velmi bavilo. První otevřené sklípky se zaměří na nejlepší vína z Dunajovských kopců, což je spolek hvězd jako víno Volařík, Kadrnka, Mlýnek, Mikrosvín Mikulov či Šebesta. Druhý představí vína z prestižní soutěže Salon vín. Na obou putováních ochutnáte nejlepší tuzemská vína, bude to pecka!" slibuje ředitel festivalu Jiří Blafka. Na Velkém koštu v sále Hotelu Palcát pak návštěvníci dalšího ročníku festivalu ochutnají vína z vinařstvích, která ještě na festivalu nebyla i osvědčené matadory festivalu.

Butiková vinařství pak návštěvníci festivalu opět budou moct koštovat na dílčích degustacích, ať už solově, nebo v kombinaci s pokrmy. Ty uvaří ti nejlepší kuchaři. Festival chystá například napínavý kuchařský duel, v němž se utkají čeští kuchařští olympionici Martin Svatek a Martin Pudil. Kuchaři z Thiru prozměnu chystají například pokrmy na ohni či hravou, zábavní večeři s detektivkou , Terasa Jordán pak připraví asijskou kuchyni či vegetariánskou mánii.

 Ani letos nechybí večeře s víny a muzikou, a to s moravskou cimbálovou i americkou jazzovou. A myslí se i na dětské či nealko degustace s limonádami, nebo vzdělání - sommeliérský kurz pro všechny povede letošní šampion Kamil Prokeš.

Návštěvníci nepřijdou ani o kulturní zážitky. Festival zahájí Divadlo Járy Cimrmana už v únoru, a to hrou Blaník. Také další představení potěší nejednoho milovníka divadla. Na festival se vrací Jaroslav Dušek se všemi Dohodami i besedou a přijede Ondřej Vetchý s hrou Prahy!!! i Petr Nárožný se Simonou Stašovou a hrou Poslední ze žhavých milenců. Hudbou osvěží návštěvníky písničkář Pokáč nebo zpěvák Dan Bárta s Illustratosphere a novou deskou Zvířený prach.

Velkou novinkou je pak premiéra třetího dílu vinařského filmu Bobule, při níž na Táborský festival vína dorazí herci i producent snímku vinařství Vican. Nejenže lidé uvidí poprvé film, ale potkají se s tvůrci a ochutnají víno z Bobulí.

"Každý si u nás přijde na to své, jde hlavně o zábavu. Jen jako každý rok doporučuji nakoupit vstupenky na jednotlivé akce včas, menší degustace i otevřené sklepy budou mít kvůli komfortu omezenou kapacitu, tak aby nebyli lidé zklamaní," upozorňuje Jiří Blafka.

Více o programu a vstupenkách se dozvíte na webu www.festival-vina.cz , facebooku @festivalvin nebo instagramu #taborsky_festival_vina.


Autor: David Peltán


Související články

 

 
Kultura dnes


Barbora Poláková TOUR 2019

Hudba / koncert
Městské divadlo Český Krumlov
20.11.2019 od 19:30 hod.

 

Psychotalks: Abstinující "závislák" a práce psychoterapeutů.

Ostatní / Přednáška
Studentský klub Kampa
20.11.2019 od 18:00 hod.

 

Pro-Pain (USA) + support

Hudba / koncert / hc
MC Fabrika
20.11.2019 od 19:30 hod.

 

Never Been 2 Jamaica

Hudba / koncert / reggae - ukulele folk
Balzam Café
20.11.2019 od 20:00 hod.