PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Blátem i klasikou. V Soběslavi poběží na Dobroběhu pro dobrou věc

Blátem i klasikou. V Soběslavi poběží na Dobroběhu pro dobrou věc

Čtvrtek, 19.09.2019 / článek

 

Diakonie Rolnička ve spolupráci s Rozběháme Česko a za pomoci vojáků ze 42. mechanizovaného praporu Tábor pořádá třetí ročník Dobroběhu – běhu, který živí dobrou věc. Dobroběh se bude konat v sobotu 21. září v kempu Plovárna v Soběslavi a svou účastí běžci podpoří provoz dobrovolnického centra Rolničky.

„Stejně jako loni si běžci mohou vybrat mezi klasickým během o délce 6,7 km a army během se 13 překážkami o délce 6,5 km. Klasická i army trasa o délce přibližně 500 m bude připravena i pro děti. Kdo nechce běžet, může dobrou věc podpořit i chůzí, protože bude připravena i pěší trasa o délce necelých 10 km,“ říká Lída Pokorná z Diakonie Rolnička.

Startovné za jednotlivce je 300 Kč, přihlásit se ale mohou i čtyřčlenné týmy, které za svůj start zaplatí 1000 Kč. Děti za start na dětských trasách zaplatí 50 Kč, registrace na pěší trasu stojí 100 Kč. On-line registrace bude ukončena ve čtvrtek 19. září, do naplnění kapacity závodu se bude možné registrovat i na místě.

"Zaplacené startovné je darem na podporu našeho dobrovolnického centra. To, stejně jako celá Rolnička, pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Dobrovolníci pomáhají tam, kde to milující rodina ani profesionální sociální služby nedokáží – stávají se pro lidi s postižením prvními opravdovými kamarády,“ vysvětluje Renata Štaubrová, koordinátorka dobrovolníků.

Událost na facebooku ZDE

„Loni se Dobroběhu zúčastnilo 478 platících běžců i chodců, dospělých i dětí a ve prospěch dobrovolnického centra jsme získali 143 tisíc Kč. Budeme rádi, když nám lidé pomohou letos tato čísla překonat,“ dodává Lída Pokorná.

Veškeré informace o Dobroběhu lze najít na stránkách http://dobrobeh.rolnicka.cz/.

Foto: Antonín Malý, Dobroběh


Autor: - dap, i -

Zemřela zpěvačka Roxette Marie Fredrikssonová

 Ve věku 61 let v pondělí zemřela zpěvačka, pianistka a skladatelka švédské kapely Roxette Marie Fredrikssonová. Zůstalo po ní nespočet hitů, které prakticky denně znějí z rádií. Podle médií podlehla následkům rakoviny, kterou ji lékaři objevili v roce 2002. Po dlouhém boji se však vrátila na pódia. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Předvánoční koncert pro milevské školy

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko
10.12.2019 od 09:00 hod.

 

Jak proměnit své město? / Nadace Via

Ostatní / setkání / přednáška, diskuze
Kafe knihy Jednota - Pražská 158
10.12.2019 od 18:00 hod.

 

Milan Nakonečný – Tři problémy současné psychologie

Ostatní / setkání / přednáška
Galerie 4MAT
10.12.2019 od 18:00 hod.