PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Češi a Slováci přišli na Sziget podpořit svoje kapely. Na hlavním pódiu zářila víla Florence

Češi a Slováci přišli na Sziget podpořit svoje kapely. Na hlavním pódiu zářila víla Florence

Neděle, 01.09.2019 / fotoreport + článek

 

V pondělí 12. srpna na Sziget festival v Budapešti to vypadalo, že začalo přijíždět více Čechů než v uplynulých dnech. Lákaly je kapely jako Florence & The machine či Twenty one Pilots a Foo Fighters, který hrály o den později. Zároveň také chtěli podpořit československé reprezentanty. Těmi v pondělí byli I Love You Honey Bunny, kteří se dostali na největší kontinetální festival ze soutěže Jednou ranou na Sziget.

Jenže kluci otvírali program na Europe stage ve dvě hodiny odpolene v nejteplejším dni týdne. Před pódiem na více než 40 stupních celsia tak vydržel jen málokdo, většina publika se usadila pod nedalekými stromy. I tak na rozžhaveném pódiu odehráli koncert se ctí. Lepší podmínky i početnější publikum pak měla slovenská zástupkyně Celeste Buckingham s King Shaolin. Hrála v jedenáct v noci a početné publikum si živelným vystoupením podmanila. 

Kromě našich zástupců Kulturne.com navštívilo koncerty Big Thief, Carnival Youth, TSHA, Toma Odella, Leoniden, Catfish & the BottleMan, Florence the machine či Coheed & Cambria. Nechyběl ani krásný cirkus Sisus. 

Více fotek ZDE
Fotografie


Autor: David Peltán, Jan Příbramský


Související články

 

 
Kultura dnes


Dva nahatý chlapi

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
19.01.2020 od 19:00 hod.

 

Fautores Flautae a hosté

Hudba / koncert / flétnový koncert
Trojice
19.01.2020 od 17:00 hod.