PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lidé v kloboucích pomáhali na unikátní přehlídce Domácímu Hospicu Jordán

Lidé v kloboucích pomáhali na unikátní přehlídce Domácímu Hospicu Jordán

Středa, 04.09.2019 / fotoreport + článek

 

O poslední srpnové středě se na zahradě táborského spolkového domu Střelnice konala jedinečná módní přehlídka klobouků. Do akce se zapojilo přes 50 dobrovolníků a návštěvníci během komponovaného večera zhlédli kolem 60 kusů dámských a pánských historických i modelových klobouků ze sbírky Magdaleny Kopotové.

"Akce se rozjela samospádem, souvisí to s mou povahou detailistky a jedna věc přinesla druhou, až z toho byl velký komponovaný večer na podporu Domácího hospicu Jordán. Prvním impulsem však byla výstava klobouků Magdaleny Kopotové v táborské Galerii 140. Spojila jsem se s ní, protože jsem chtěla vyrobit klobouk pro mou maminku, a že bychom rovnou mohly uspořádat nějakou besedu v našem Divadle Množiny. A už to jelo...," popisuje hlavní organizátorka akce Naďa Míková.

Coby modelky a modelové chodili méně známí i známí lidé, v krásných róbách a kloboucích se tak objevila například operní pěvkyně Karolína Bubleová Berková, ředitelka Divadla Oskara Nedbala Linda Rybáková, manželka starosty Tábora a zpěvačka Petra Pavlíková, ředitelka první táborské montessori mateřské školy Karolina Mairychová nebo herci Vojtěch Morava a Dušan Běhounek. 

Kolem čtyř desítek pokrývek hlavy zhlédli lidé na modelech a modelkách, další viděli na besedě se sběratelkou, a nebo na výstavě fotografií Dáma v klobouku. Výstava se po přehlídce přestěhuje do Městské knihovny Tábor, kde bude nadále k vidění.

Akci pořádalo Divadlo Množiny, všichni účinkující a pořadatelé se zřekli honorářů a výtěžek (zatím cca 35 000 kč) ze vstupného a akce pořadatelé věnují na provoz Domácího hospice Jordán v Táboře.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DINGO

Hudba / koncert / country - western
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
09.07.2020 od 19:30 hod.

 

Letní Open Air koncert - Mňága a Žďorp

Hudba / koncert / rock
Garage Tábor
09.07.2020 od 19:00 hod.

 

David Krňanský | AꓭƆꓷ

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON galerie
09.07.2020 - 29.08.2020 od 17:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
09.07.2020 od 18:00 hod.