PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lidé v kloboucích pomáhali na unikátní přehlídce Domácímu Hospicu Jordán

Lidé v kloboucích pomáhali na unikátní přehlídce Domácímu Hospicu Jordán

Středa, 04.09.2019 / fotoreport + článek

 

O poslední srpnové středě se na zahradě táborského spolkového domu Střelnice konala jedinečná módní přehlídka klobouků. Do akce se zapojilo přes 50 dobrovolníků a návštěvníci během komponovaného večera zhlédli kolem 60 kusů dámských a pánských historických i modelových klobouků ze sbírky Magdaleny Kopotové.

"Akce se rozjela samospádem, souvisí to s mou povahou detailistky a jedna věc přinesla druhou, až z toho byl velký komponovaný večer na podporu Domácího hospicu Jordán. Prvním impulsem však byla výstava klobouků Magdaleny Kopotové v táborské Galerii 140. Spojila jsem se s ní, protože jsem chtěla vyrobit klobouk pro mou maminku, a že bychom rovnou mohly uspořádat nějakou besedu v našem Divadle Množiny. A už to jelo...," popisuje hlavní organizátorka akce Naďa Míková.

Coby modelky a modelové chodili méně známí i známí lidé, v krásných róbách a kloboucích se tak objevila například operní pěvkyně Karolína Bubleová Berková, ředitelka Divadla Oskara Nedbala Linda Rybáková, manželka starosty Tábora a zpěvačka Petra Pavlíková, ředitelka první táborské montessori mateřské školy Karolina Mairychová nebo herci Vojtěch Morava a Dušan Běhounek. 

Kolem čtyř desítek pokrývek hlavy zhlédli lidé na modelech a modelkách, další viděli na besedě se sběratelkou, a nebo na výstavě fotografií Dáma v klobouku. Výstava se po přehlídce přestěhuje do Městské knihovny Tábor, kde bude nadále k vidění.

Akci pořádalo Divadlo Množiny, všichni účinkující a pořadatelé se zřekli honorářů a výtěžek (zatím cca 35 000 kč) ze vstupného a akce pořadatelé věnují na provoz Domácího hospice Jordán v Táboře.


Fotografie


Autor: David Peltán