PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nad jižními Čechami bylo nebe plné balónů. Vítězem se stal mladý Brit

Nad jižními Čechami bylo nebe plné balónů. Vítězem se stal mladý Brit

Úterý, 03.09.2019 / fotoreport

 

Nebe plné létajících balónů fascinovalo od 20. do 25. srpna lidi v okolí Jindřichova Hradce. Na tamním letišti se konalo Mistrovství České republiky v balónovém létání. Závody byly otevřené, a tak se ho účastnili kromě českých borců i například piloti z Holandska, Ameriky, Británie, Itálie, Maďarska, Polska či Austrálie. 

Z pětadvaceti soutěžících se na první příčku probojoval úřadující mistr světa v balónovém létání, mladý Dominic Bareford z anglického Leicesteru. Na druhém místě v celkovém pořadí se umístil australský pilot Matthew Scaiffe a třetí místo obsadil český reprezentant Pavel Kostrhun, který se zároveň stal Mistrem České republiky v balónovém létání pro rok 2019. Vicemistrem České republiky se pak stal Petr Kubíček a třetí místo v národní soutěži vybojoval David Linek.

Soutěž na letišti sledovaly denně stovky lidí, další pak mohli vidět balóny po celé východní hranici kraje.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel skladatel Krzysztof Penderecki

Do hudebního nebe odešla v neděli 29. března další legenda, ve věku 86 let po dlouhé, vážné nemoci zemřel skladatel Krzysztof Penderecki. Polský hudebník patřil k nejuznávanějším skladatelům na světě. Pendereckého proslavily velké orchestrální skladby i opery, neotřelých, avantgardních kompozic. Skládal rovněž filmovou hudbu, a to například k filmům Vymítač ďábla Williama Friedkina, osvícení Stanley Kubricka či Zběsilost v srdci od Davida Lynche. Za svou hudbu získal čtyři ocenění Grammy. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat