PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský triatlonový festival skončil úspěchem. Češi v Evropském poháru dosáhli na medaile

Táborský triatlonový festival skončil úspěchem. Češi v Evropském poháru dosáhli na medaile

Pondělí, 26.08.2019 / fotoreport + článek

 

Pomoc sportovcům s hendikepem, souboje o body do Evropského poháru juniorů i o tituly mistrů ČR. To vše se dalo vidět na Triatlonovém festivalu v Táboře. Zářili čeští reprezentanti – Alžběta Hrušková brala zlato, Radim Grebík stříbro!

Táborský triatlonový festival, který se konal na začátku srpna, odstartoval charitativním nočním během pro táborské Centrum Kaňka. Na běžeckou trať Velké ceny Tábora v triatlonu se vydalo 120 běžců, chodců i vozíčkářů se svítícími brýlemi a náramky. Výtěžek z jejich startovného putuje na sportovně-rehabilitační pobyt sportovcům s hendikepem. Šek s vybranou částkou 23 500 Kč předal zástupci Kaňky hlavní organizátor Táborského triatlonového festivalu Šimon Kuncl. „Chci moc poděkovat všem běžcům, a táborskému triatlonovému týmu za uspořádání téhle skvělé akce. Sama jsem nečekala, že se nás sejde tolik, jsem nadšená,“ řekla při předávání šeku Iva Míková, výkonná ředitelka Centra Kaňka.

Evropský pohár juniorů

Nedělní Velká cena Tábora v triatlonu patřila nejprve juniorským triatlonistům z celé Evropy. Famózní výkon v něm předvedla Češka Alžběta Hrušková, když deklasovala soupeřky z 19 zemí a vybojovala 1. místo v Evropském poháru! Už na plavání si udržela výhodnou pozici v prvním balíku, kterému pak na kole společně s Novozélanďankou Breou Roderickovou udávala tempo. Na běžecké části už to byla přehlídka excelentní běžecké formy Hruškové, která v cílovém koridoru na náměstí TGM měla dokonce čas divákům poděkovat plácnutím ruky.

Závod juniorů opanoval Španěl Carreras. Čech Radim Grebík vyplaval s desetisekundovým mankem na první balík. To ho však nezlomilo. Naopak. Tento zlínský talent potvrdil, že jeho nejsilnější disciplínou je kolo a na první balík se dotáhl ještě v prvním cyklistickém okruhu.

„Jsou to obří úspěchy! Jako organizátoři jsme si nic lepšího ani nemohli přát. Jsme rádi, že naše trať tolik sedla právě českým závodníkům,“ řekl za tým organizátorů Martin Hotový.

Mistrovství ČR ve sprint-triatlonu

Mistryní ČR ve sprintu se i přes problémy na cyklistické trati stala Tereza Zimovjanová. „Ani nevím, jak se mi to povedlo, zkrátka jsem najednou ležela na zemi,“ ukazovala odřený loket vyčerpaná Zimovjanová.

Úspěch z minulého roku zopakoval František Linduška. „Táborský závod mám velmi rád. Cítím se tu jako doma. Mám tu podporu přítelkyně, kamarádů i trenéra,“ vysvětluje český reprezentant a odchovanec klubu TCV Jindřichův Hradec. Domácím na této trati je především třetí Lukáš Červenka, závodník Triathlon Teamu Tábor. Ten si udržoval dvacetisekundový náskok z plavání po celou trasu kola. Lindušku i druhého Jana Volára stálo obrovské úsilí i ve dvou náskok stáhnout. Na běhu už Červenkovi nedali šanci a ten si tak doběhl pro třetí místo.

Minuta ticha

V rámci nedělní Velké ceny Tábora v triatlonu proběhl také závod přeboru vojenské správy. Závod byl věnován památce 1. výročí padlých hrdinů – příslušníků 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli dne 5. srpna 2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu a stal se tak 1. ročníkem memoriálu št.prap. Martina Marcina, št.prap. Kamila Beneše a št.prap. Patrika Štěpánka. Závodníci i diváci tak závod zahájili minutou ticha k uctění památky padlých.

Výsledky a fotogalerii naleznete už nyní na webu tabortriathlonfestival.cz
 


Fotografie


Autor: -i-


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Letní Open Air koncert - Doga "unplugged"

Hudba / koncert
Garage Tábor
02.07.2020 od 19:00 hod.

 

Setkání s hudou v Soběslavi 2020

Hudba / cyklus koncertů a hudební workshop
Kulturní dům města Soběslavi, Kostel sv. Víta a Kostel sv. Petra a Pavla, Městské koupaliště Soběslav
02.07.2020 - 12.07.2020 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

Havraní léto 2020

Festival
Rabenštejnská 2020
02.07.2020 od 19:00 hod.

 

This!

Hudba / koncert
Klášterní zahrada
02.07.2020 od 19:00 hod.