PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský triatlonový festival pomůže hendikepovaným. Zapojit se může každý

Táborský triatlonový festival pomůže hendikepovaným. Zapojit se může každý

Pátek, 02.08.2019 / článek

 

V rámci Táborského triatlonového festivalu, který se koná o víkendu 3. a 4. srpna, se poběží charitativní noční běh pro hendikepované sportovce z Kaňky. Zazávodit si na pětikilometrové trati triatlonu tak může úplně každý. Jeden z nejstarších triatlonových podniků Evropy má na programu také tradiční Evropský pohár juniorů a boj o mistry České republiky.

V sobotu ve 21 hodin odstartuje charitativní noční běh. „Výtěžek ze startovného poputuje týmu hendikepovaných monolyžařů z táborského Centra Kaňka. Jde o novinku Táborského triatlonového festivalu. Na startu vítáme běžce i chodce, hlavní je pomoci dobré věci. Pětikilometrová trať běhu je stejná, jakou běží další den triatlonisté. Nabízí se tak unikátní možnost porovnat se s budoucími olympijskými nadějemi z celé Evropy,“ říká k novince Táborského triatlonového festivalu hlavní organizátor běhu Martin Hotový.

Pro ty, kdo nemají vyšší ambice půjde hlavně o zábavu. „Ve startovním balíčku běžci naleznou svítící náramky, v cíli na ně pak čeká zasloužené občerstvení a DJ. Zkrátka pořádná oslava sportu,“ dodává Hotový.

Festivalový víkend pokračuje v neděli 36. ročníkem Velké ceny Tábora v triatlonu. „Na závod Evropského poháru juniorů se nám kvalifikovalo 120 juniorek a juniorů z nejen z Evropy, ale například také Chile nebo Honkongu,“ popisuje hlavní pořadatel Táborského triatlonového festivalu Šimon Kuncl. Tábor se tak řadí do TOP 3 triatlonových závodů v Čechách.

Junioři odstartují ve 12:25 plaveckou částí ze břehu Jordánu. Trasa kola vede z centra závodu na náměstí před Zemědělskou školou, směrem k nádraží až do Čekanic. „Závod je unikátní technickou tratí ve městě. Jde o velmi atraktivní podívanou pro každého sportovního fanouška,“ dodává Kuncl. Souboje o medaile mohou diváci sledovat až do cílové rovinky běhu, před Zemědělkou. Závodníci zde za mohutného povzbuzování dobíhají dlouhým koridorem obsypaným fanoušky. „Táborské publikum patří k těm nejlepším v celém čtrnáctidílném poháru. Je vidět, že tu lidé triatlonu rozumí“ potvrzuje technický delegát Evropské federace Eero Raudsepp z Estonska.

Zlatým hřebem triatlonového víkendu v Táboře je pak Mistrovství České republiky ve sprint-triatlonu. V něm poměří síly nejlepší čeští triatlonisté a triatlonistky. Závod je vyvrcholením Českého poháru, v jehož startovním poli se stabilně pohybuje okolo 200 závodníků. Ani v Táboře se neočekává nižší účast. Jeho součástí je také přebor zaměstnanců vojenské správy, který bude v letošním roce věnován památce 1. výročí padlých hrdinů – příslušníků táborského 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli 5. srpna 2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu.

Přelom prázdnin tak nabídne v Táboře pořádnou porci sportu, jehož podobu už nyní naleznete na webu www.tabortriathlonfestival.cz
 


Fotografie


Autor: - i -


Téma: Sport

Smuténka: Zemřel člen Monty Pythonů Terry Jones

Světem letí blesková zpráva. Zubatá si přišla pro herce, komika, režiséra a člena Monty Pythonů Terryho Jonese. Zemřel ve věku 77 let, od roku 2016 bojoval s demencí. Jones spolurežíroval filmy Monty Python a Svatý Grál, Monty Python: Život Briana a Smysl života. Krom toho se věnoval tvorbě dokumentárních filmů, seriálům (Mladá Indiana Jones),napsal i bezmála 20 knih pro děti. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
23.01.2020 od 17:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Fráni Šrámka
23.01.2020 od 19:00 hod.

 

Jaroslav Chobot, Eva Šenkyříková - Písmo AYA

Výstava / obrazy, objekty, fotografie
Galerie U Radnice
23.01.2020 - 20.03.2020 od 10:00 hod.
vícedenní akce