PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Dokola potěší o prázdninách mladé diváky pohádkami na Střelnici

Divadlo Dokola potěší o prázdninách mladé diváky pohádkami na Střelnici

Pátek, 05.07.2019 / článek

 

Pro malé diváky a jejich rodiče připravilo táborské loutkové Divadlo Dokola celoprázdninový festival Dokola. Během července a srpna nabídne v pásmu deset loutkových pohádek v zahradě táborského spolkového domu Střelnice. První se diváci dočkají v neděli 7. července od 17 hodin.

Na programu bude klasická pohádka O statečném kovářovi Mikešovi, která pojednává o klukovi, který si vyrazí do světa a zvítězí nad drakem i hloupostí.

"Už loni jsme hráli po Táboře venku, ale chtěli jsme nějakou souvislejší dramaturgii a vzhledem k tomu, že jsme jediný profi loutkový soubor tady, tak také stabilní divácké zázemí. Na festival na podzim navážeme otevřením nové divadelní scény v Táboře, a také bychom rádi pomohli a udělali nějaký dramaturgický plán místo Divadla Oskara Nedbala, které se tou dobou bude rekonstruovat," říká za pořadatele herec Vojtěch Morava.

Pohádek se diváci dočkají zpravidla o nedělích, ve středu 17. července a 14. a 21. srpna se pak představí na festiválku hostující divadlo U Plotny a Bílkovo Kratochvilné divadlo.

Vstupné na jednotlivá představení je 70 korun. Více o programu se zájemci dozví na webu či facebooku Divadla Dokola.


Autor: David Peltán

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.