PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


S básníkem a cestovatelem Lumírem Slabým se lidé loučili hudbou, četbou i divadlem

S básníkem a cestovatelem Lumírem Slabým se lidé loučili hudbou, četbou i divadlem

Neděle, 19.05.2019 / fotoreport + článek

 

Stovky lidí se přišly 7. května rozloučit s táborským básníkem, cestovatelem a hudebníkem Lumírem Slabým. Ten zemřel po krátké těžké nemoci 27. dubna ve věku nedožitých 69 let (více ZDE). Smuteční obřad se konal na táborském Novém hřbitově, po něm pak následovala oslava Lumírova života ve spolkovém domě Střelnice.

Na ni dorazila zhruba tisícovka návštěvníků, pro něž byly připraveny koncerty, čtení básní, divadlo, taneční vystoupení i premiéra dokumentárního filmu Jolany Rumanové. Akce byla benefiční, stále se vybírají peníze na vydání básníkovy nové sbírky a na pamětní desku.

Na akci ve Střelnici se vybralo kolem 30 000 korun z dobrovolného vstupného i prodejem polévky z restaurace Havana a Polévka, která pomáhá. Na tisk sbírky o 1500 kusech je potřeba vybrat 66 500 korun. Na pamětihodnost je potřeba pak vybrat ještě více peněz. Aktuálně proto začíná veřejná sbírka, přispět může každý. A to na:

TRANSPARENTNÍ ÚČET: 2200454794 / 2010 (sledujte ZDE)

Nebo do sbírkových pokladniček, které budou v průběhu týdne po Táboře atd. (Kávová zastávka, Dobrá čajovna, Mětská knihovna Tábor, Plavecký stadion, Disco Apollo, Aux café, Havana restaurace, Jednota...)

Na oslavě LuMír 2019 vystoupili: 
Ludmila Peřinová - básně, Štěpán Němec- básně, Wendy Vivien Šimotová, Martin Pistulka + Filip Cvígr + Ondřej Kříž - hudba, Jakub Mikula - básně, Anna Chabrová - básně, Lenka Horejsková - básně, Klára Jakšičová - hudba, Jan Řepka - hudba, Jan Ptáčník + Martin Pistulka + Ondřej Kříž- hudba, Pavla Kohelová - básně, Martin Pistulka + Máca Cihlář + Martin Březina + Ondra Kříž + Petr Hajduch - hudba, Samuel Wincek Vodák - hudba, Jan Procházka - hudba, Jana Rinkeová - četba, Máca Cihlář + Majda Cihlářová + Pedram Dilmaghani - hudba, Jára Bárta + Petra Bártová + David Chabr - hudba, Jolana Rumanová - film, Aneta Demuth Herová - tanec, Pavlík Pavel - básně,Matěj Zelenka + Barbora Klímová - hudba, Divadelní spolek Na šikmé ploše, Spadané listí - hudba, Ivan Kubát - hudba, Werner von Braun + Borek Kolibík + Matěj Zelenka - hudba, The Varlatans/Big Beat. 


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


UŽ VÍM, CO NA SEBE!

Ostatní / workshop
U Malše 1805/20, České Budějovice, 370 01
13.04.2024 od 13:00 hod.

 

Kája a Bambuláček - Bambulková show

Pro děti
Dům kultury Milevsko
13.04.2024 od 14:00 hod.

 

Divadlo Toy Machine: Eliška a jiné královny

Pro děti / pohádka
Švestkový Dvůr, Malovice 35
13.04.2024 od 16:00 hod.

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, syfilis a HIV

Ostatní / bezplatné testování
Dům kultury Strakonice
13.04.2024 od 12:00 hod.