PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína vrcholí velkým koštem v Palcátu. Tečku za maratonem udělá Pokáč

Táborský festival vína vrcholí velkým koštem v Palcátu. Tečku za maratonem udělá Pokáč

Čtvrtek, 11.04.2019 / fotoreport

 

Táborský festival vína, jídla a kultury jde pomalu po více než měsíci do finále. Druhý z vrcholů festivalu, Velká ochutnávka vín z Moravy a Čech, se koná v sobotu 13. dubna od 13 hodin na sále táborského Hotelu Palcát. Návštěvníci ochutnají přes 200 vzorků vína na 20 stáncích s vinaři.  

Kromě toho se v menším sále budou opět konat menší řízené degustace vína zdarma, nebudou chybět ani pochutiny od Ráje sýrů či minerální voda Korunní zdarma. Nově akci zakončí v přízemí hotelu, kde se nachází klub BarBar, písničkář Xavier Baumaxa.

Více se dozvíte v události akce na facebooku ZDEnebo na webových stránkách Táborského festivalu vína ZDE, kde seženete také vstupenky na akci. Vstupenky jsou dále k dostání na recepci Hotelu Palcát nebo na místě, kde však budou dražší.  

Festival doposud navštívily tisíce návštěvníků, kteří ochutnali speciality od kuchařských mistrů restaurací Nautilus, Terasa Jordán, Thir, Obývák a Hotel Palcát a vypili hektolitry skvělých vín z Moravy, Čech i zahraničí. Festival vzal lidi také do táborských sklepů, na výstavy, koncerty a divadla (Jaroslav Dušek, Bára Hrzánová, Divadlo Járy Cimrmana). 

Táborský festival vína zakončí koncert písničkáře Pokáče, a to v sobotu 27. dubna od 19 hodin v táborskémcentru Univerzita. Vstupenky jsou k dostání na webu festivalu. 


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel Bill Withers, autor hitů Lean on me a Ain't No Sunshine

Přijde nám, že už skoro nic jiného než úmrtí vzácných osobností nepíšeme :( Bohužel, ve věku 81 let opustila hudební scénu další legenda, soulový zpěvák Bill Withers. Držitel tří cen Grammy, člen Rockenrolové síně slávy a autor světoznámých písní zemřel po komplikacích se srdíčkem. Mezi jeho skladby, které se staly evergreeny, patří například Ain't No Sunshine, Lovely Day a Lean on Me (Opři se o mě). Poslední jmenovaná píseň se stala takřka hymnou v současné koronavirové situaci...(dap) 

Související články