PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína vrcholí velkým koštem v Palcátu. Tečku za maratonem udělá Pokáč

Táborský festival vína vrcholí velkým koštem v Palcátu. Tečku za maratonem udělá Pokáč

Čtvrtek, 11.04.2019 / fotoreport

 

Táborský festival vína, jídla a kultury jde pomalu po více než měsíci do finále. Druhý z vrcholů festivalu, Velká ochutnávka vín z Moravy a Čech, se koná v sobotu 13. dubna od 13 hodin na sále táborského Hotelu Palcát. Návštěvníci ochutnají přes 200 vzorků vína na 20 stáncích s vinaři.  

Kromě toho se v menším sále budou opět konat menší řízené degustace vína zdarma, nebudou chybět ani pochutiny od Ráje sýrů či minerální voda Korunní zdarma. Nově akci zakončí v přízemí hotelu, kde se nachází klub BarBar, písničkář Xavier Baumaxa.

Více se dozvíte v události akce na facebooku ZDEnebo na webových stránkách Táborského festivalu vína ZDE, kde seženete také vstupenky na akci. Vstupenky jsou dále k dostání na recepci Hotelu Palcát nebo na místě, kde však budou dražší.  

Festival doposud navštívily tisíce návštěvníků, kteří ochutnali speciality od kuchařských mistrů restaurací Nautilus, Terasa Jordán, Thir, Obývák a Hotel Palcát a vypili hektolitry skvělých vín z Moravy, Čech i zahraničí. Festival vzal lidi také do táborských sklepů, na výstavy, koncerty a divadla (Jaroslav Dušek, Bára Hrzánová, Divadlo Járy Cimrmana). 

Táborský festival vína zakončí koncert písničkáře Pokáče, a to v sobotu 27. dubna od 19 hodin v táborskémcentru Univerzita. Vstupenky jsou k dostání na webu festivalu. 


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023

 

Divadlo B: Vánoční pohádka

Pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
02.12.2023 od 16:00 hod.