PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína vrcholí velkým koštem v Palcátu. Tečku za maratonem udělá Pokáč

Táborský festival vína vrcholí velkým koštem v Palcátu. Tečku za maratonem udělá Pokáč

Čtvrtek, 11.04.2019 / fotoreport

 

Táborský festival vína, jídla a kultury jde pomalu po více než měsíci do finále. Druhý z vrcholů festivalu, Velká ochutnávka vín z Moravy a Čech, se koná v sobotu 13. dubna od 13 hodin na sále táborského Hotelu Palcát. Návštěvníci ochutnají přes 200 vzorků vína na 20 stáncích s vinaři.  

Kromě toho se v menším sále budou opět konat menší řízené degustace vína zdarma, nebudou chybět ani pochutiny od Ráje sýrů či minerální voda Korunní zdarma. Nově akci zakončí v přízemí hotelu, kde se nachází klub BarBar, písničkář Xavier Baumaxa.

Více se dozvíte v události akce na facebooku ZDEnebo na webových stránkách Táborského festivalu vína ZDE, kde seženete také vstupenky na akci. Vstupenky jsou dále k dostání na recepci Hotelu Palcát nebo na místě, kde však budou dražší.  

Festival doposud navštívily tisíce návštěvníků, kteří ochutnali speciality od kuchařských mistrů restaurací Nautilus, Terasa Jordán, Thir, Obývák a Hotel Palcát a vypili hektolitry skvělých vín z Moravy, Čech i zahraničí. Festival vzal lidi také do táborských sklepů, na výstavy, koncerty a divadla (Jaroslav Dušek, Bára Hrzánová, Divadlo Járy Cimrmana). 

Táborský festival vína zakončí koncert písničkáře Pokáče, a to v sobotu 27. dubna od 19 hodin v táborskémcentru Univerzita. Vstupenky jsou k dostání na webu festivalu. 


Fotografie


Autor: David Peltán


The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Úvod do flamenca - taneční seminář

Ostatní / workshop / Taneční seminář
Taneční sál Čechova 1 České Budějovice
28.01.2023 od 10:00 hod.

 

Winter hockey days 2023

Sport / hokej / turnaj hvězd i hobbíků
Kluziště Planá nad Lužnicí
28.01.2023 - 29.01.2023 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

Zaklínačský ples: Večírek u Vegelbudů

Hudba / jiný
Střelnice
28.01.2023 od 18:00 hod.